11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Święto Saskiej Kępy 2020

Aktualizacja [19 marca 2020]

Zapadła decyzja o przesunięciu terminu tegorocznego Święta Saskiej Kępy, o zmianie na swoim profilu na Facebooku poinformował burmistrz naszej dzielnicy - Tomasz Kucharski: Dziś Zarząd Dzielnicy zdecydował o przesunięciu terminu realizacji tegorocznego Święta Saskiej Kępy. 15.edycja ŚSK ma się odbyć pod hasłem NATURAlnie, a my dbając przede wszystkim o Państwa zdrowie i zdrowie naszych pracowników i ich rodzin podjęliśmy trudną ale konieczną decyzję o przełożeniu terminu powyższej imprezy. Wszystkie nasze działania podyktowane są troską o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie. Rokrocznie na Święcie zjawiało się około 100 tyś osób, zaś sama impreza była gwarna radosna i roztańczona. Chciałbym, aby tak pozostało.

Święto Saskiej Kępy 2020

23 maja odbędzie się po raz piętnasty Święto Saskiej Kępy. W tym roku wydarzenie będzie promowało ekologię. Prom Kultury zachęca wystawców i wolontariuszy do udziału w imprezie.

Tradycyjnie pod koniec maja każdego roku odbywa się Święto Saskiej Kępy, gdzie można cieszyć się sztuką i muzyką. Urząd Dzielnicy Praga Południe wraz z Burmistrzem Tomaszem Kucharskim zaprasza mieszkańców Warszawy na kolejną odsłonę tego kultowego święta. W tym roku impreza ma na celu propagowanie ekologii, dlatego nie bez powodu hasłem przewodnim piętnastej edycji wydarzenia jest "Święto Saskiej Kępy – NATURAlnie!". Podobnie, jak w poprzednich latach, również w tym roku odbędą się koncerty, wystawy dzieł sztuki oraz kolorowa parada. Ponadto możemy spodziewać się targu śniadaniowego. Wydarzenie mają również uświetnić projekcje filmów dokumentalnych oraz warsztaty propagujące ekologię w teorii i praktyce. Za program artystyczny odpowiedzialny jest Prom Kultury Saska Kępa, natomiast za obsługę techniczną imprezy odpowiada Centrum Promocji Kultury.

Saskokępski Prom przyjmuje zgłoszenia chętnych wystawców sztuki - rękodzielników i rzemieślników, którzy swoją twórczość opierają na naturalnych surowcach.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy się zapoznać z regulaminem. Priorytetem przy wyborze wystawców będzie wysoka jakość produktów nawiązująca do tegorocznego motywu wydarzenia - "Święto Saskiej Kępy- NATURAlnie".

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca wyłącznie za pomocą formularza internetowego. Zakwalifikowani wystawcy otrzymają wiadomość zwrotną do 7 kwietnia.

Podczas Święta Saskiej Kępy nie może również zabraknąć wolontariuszy. Prom Kultury poszukuje chętne osoby do charytatywnej pracy podczas piętnastej edycji wydarzenia. Wymagana jest jedynie dyspozycyjność w dniu 23 maja przez przynajmniej 6 godzin. Zgłoszenia należy wysyłać za pomocą formularza internetowego. Wyniki rekrutacji mają zostać ogłoszone do 20 kwietnia.

W ubiegłym roku hasłem przewodnim Święta Saskiej Kępy było "Jak dobrze mieć sąsiada". Na wydarzeniu wystąpili między innymi Katarzyna Żak z zespołem, którzy wykonali koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. Pojawił się także Stanisław Soyka, a gwiazdą wieczoru była Kayah z zespołem The Best.

Listę artystów tegorocznego Święta Saskiej Kępy poznamy za kilka tygodni.