50 aktualna temperatura 10 °C
ciśnienie 1031 hPa pm2.5 30 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 74% pm10 44 μg/m3

Święto Saskiej Kępy 2019

25 maja 2019 r. to termin tegorocznego Święta Saskiej Kępy, hasłem przewodnim będzie tytuł piosenki napisanej przez Agnieszkę Osiecką: "Jak dobrze mieć sąsiada". O terminie Święta już kilka dni temu informował na swoim profilu nasz Samorząd, a dzisiaj został on oficjalnie potwierdzony przez PROM Kultury.

Święto, podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się na linii ulic Francuskiej, Paryskiej aż do PROMu Kultury, a trzy sceny staną przy: Rondzie Waszyngtona, ulicy Obrońców oraz przy PROMie. Całość rozpocznie się tradycyjną paradą o godzinie 14.00, ale już od godziny 12.00 będzie można wziąć udział w Targu Śniadaniowym zlokalizowanym na ulicy Paryskiej na odcinku od Ronda Wolframa (PROM Kultury) do wiaduktu.

Zgłoszenia stoisk artystycznych

Jak informuje PROM Kultury, który odpowiada za program Święta Saskiej Kępy, poszukiwani są wystawcy oferujący oryginalne, własnoręcznie robione przedmioty, mieszczące się w definicji rzemiosła artystycznego. Organizator zapewnia też, że stoiska wystawców będą zorganizowane w jednolitych, białych namiotach. Każdy wystawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów wynajęcia takiego namiotu. Na ten moment nie wiemy jaka to będzie kwota. Organizator nie informuje też o żadnych dodatkowych opłatach, które były wymagane w latach poprzednich (w 2016 roku wprowadzono opłatę od stoiska w wysokości 20 pln).

Zgłoszenie należy wykonać na specjalnym formularzu, który wraz z załącznikami należy dostarczyć do siedziby PROMu Kultury (ul. Brukselska 23, 03-973 Warszawa), w kopercie z dopiskiem ,,Święto Saskiej Kępy 2019″ (ważna jest data stempla pocztowego). Formularz można też przesłać w formie skanu na adres: biuro@promkultury.pl w terminie do 7.04.2019 r. Do formularza należy też dołączyć minimum 5 zdjęć swoich wyrobów.

Zakwalifikowani wystawcy zostaną poinformowani o wyborze najpóźniej do 30 kwietnia 2019 r.

Formularz zgłoszenia: [doc], [pdf],
Klauzula RODO: [pdf]