11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 29 lipca 2018 r. Damian

Stefa SK zostanie poszerzona

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Saskiej Kępy mieszkających na południe od Trasy Łazienkowskiej. Ten obszar już wkrótce zostanie włączony do tzw. strefy Saskiej Kępy. Przy okazji wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu.

Strefa Saskiej Kępy to obszar, który w czasie organizowanych imprez lub meczów na Stadionie Narodowym jest dostępny wyłącznie dla osób posiadających specjalne identyfikatory SK uprawniające do przejazdu. Ograniczony jest takimi arteriami jak aleja Waszyngtona, ulica Międzynarodowa, [Ulica=Aleja Stanów Zjednoczonych]Aleja Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Strefa została wytyczona w 2012 roku jako element przygotowań do Euro 2012. Jej głównym założeniem jest zapobieganie tworzenia się korków na wąskich uliczkach Saskiej Kępy a ponadto miała zapobiegać parkowaniu na Saskiej Kępie osób przyjeżdżających na wydarzenia odbywające się na Stadionie Narodowym.

Niestety ten drugi cel stworzenia strefy praktycznie od samego początku nie jest realizowany. Wiele osób w bardzo sprytny sposób radzi sobie z tymi ograniczeniami a Urząd Dzielnicy jak widać jest bezradny. Zmotoryzowani, którzy przyjeżdżają na Stadion Narodowy swoimi samochodami, parkują je w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Wielokrotnie byliśmy świadkami rozjeżdżania trawników czy jeżdżenia po chodnikach. Niestety w tych trudnych dniach reakcja Straży Miejskiej zazwyczaj ogranicza się do przyjęcia zgłoszenia.

Mieszkańcy południowej części Saskiej Kępy (“za trasą”) już od dłuższego czasu wnioskowali a włączenia tego obszaru do Strefy Saskiej Kępy. Tłumaczą, że w czasie imprez lub meczów organizowanych na pobliskim Stadionie Narodowym w tej okolicy tworzą się korki oraz występują problemy z parkowaniem. W tej sprawie interweniował też nas Samorząd.

Kilka dni temu najpierw Burmistrz naszej dzielnicy na swoim profilu facebookowym poinformował o planach poszerzenia strefy SK, a chwilę później rzecznik Ratusza Miasta Stołecznego Warszawy Bartosz Milczarczyk zapowiedział, iż rozpoczęły się już prace logistyczne nad wdrożeniem projektu w życie. Na ten moment docierają do nas sprzeczne informacje mówiące zarówno o dołączeniu całego obszaru Saskiej Kępy po południowej stronie Trasy Łazienkowskiej jak i wariant w którym tylko obszar osiedla Ateńska zostanie włączony do strefy Saskiej Kępy. O szczegółach dowiemy się już we wrześniu bieżącego.

??☝? Wiadomość jeszcze nieoficjalna, ale jednak bardzo konkretna - Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zapewnia, że strefa SK zostanie rozszerzona!

Posted by Saska Kępa z pasją on Piątek, 20 Lipca 2018

Nowym pomysłem jest też wprowadzenie ograniczenia w parkowaniu. Na wybranych ulica w strefie SK będzie obowiązywała strefa ograniczonego parkowania w godzinach 7.00 - 10.00 dla pojazdów bez identyfikatorów SK. Warto nadmienić, iż temat nowej organizacji ruchu wzbudza również kontrowersje. Zdaniem wielu osób wprowadzenie zakazu parkowania w godzinach 7.00-10.00 wiąże się z pewnymi utrudnieniami, w szczególności dla ekip remontowych. Ze względów bezpieczeństwa nie mogą sobie pozwolić na parkowanie w sporej odległości od domów.

Tagi: Strefa Sk, Strefa Ruchu, Mieszkańcy

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Lunapark i kluby nocne na prawym brzegu Wisły?

Lunapark i kluby nocne na prawym brzegu Wisły?

poniedziałek, 27.05.2019

„Razem stworzymy Wam taki Lunapark, że będzie to najweselszy sezon, jaki widziała Wisła!” – czytamy na facebookowym profilu znanego nadwiślańskiego klubu Hocki Klocki, który do tej pory działał na lewym brzegu rzeki. [...]

Mieszkańcy walczą z deweloperem

Mieszkańcy walczą z deweloperem

poniedziałek, 1.10.2018 40

Mieszkańcy osiedla protestują przeciwko budowie nowego bloku przy ulicy Argentyńskiej. To „Karygodna budowa na Saskiej Kępie!” mówią zgodnie. Sprawa nabiera rozgłosu. [...]

Czy na Saskiej Kępie zapanuje ład komunikacyjny?

Czy na Saskiej Kępie zapanuje ład komunikacyjny?

poniedziałek, 16.04.2018 42

Saska Kępa to bardzo urokliwy zakątek Pragi Południe z kameralną zabudową i wąskimi uliczkami. Elementy te nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. [...]

Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

poniedziałek, 22.01.2018 30

W ostatnim czasie wielu mieszkańców Saskiej Kępy napisało skargi na zbyt głośne sygnały przyjeżdżających karetek pod Stację Krwiodawstwa. Centrum odniosło się do nich. O całej sprawie zrobiło się głośno po interpelacji jednej z posłanek PiS, w której poruszyła ten problemem. [...]

Zobacz też