11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Paulina

Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

W ostatnim czasie wielu mieszkańców Saskiej Kępy napisało skargi na zbyt głośne sygnały przyjeżdżających karetek pod Stację Krwiodawstwa. Centrum odniosło się do nich. O całej sprawie zrobiło się głośno po interpelacji jednej z posłanek PiS, w której poruszyła ten problemem.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się przy ulicy Saskiej 63/75. Zaopatruje w krew nie tylko województwo mazowieckie, ale również z nim sąsiadujące. Radna w swojej interpelacji tłumaczyła, iż mieszkańcy skarżą się na hałas wyjących syren karetek pogotowia, który nęka ich zarówno w dzień jak i w nocy przez siedem dni w tygodniu. Zwróciła się również z prośbą o interwencje Ratusza w tej sprawie. Odpowiedź była szybka i zwięzła. Miasto Warszawa nie jest podmiotem, który tworzy tę jednostkę. Tak stwierdził wiceprezydent Warszawy Pan Włodzimierz Paszyński. Poprosił również zarząd placówki, by zajęła stanowisko w tej sprawie.

Dyrektor Narodowego Centrum Krwi – Pani Beata Rozbicka zapewniła w swoim oświadczeniu, że szpitale, które współpracują z tą stacją zostały pisemnie poinformowane o przypomnieniu kierowcom karetek o zasadach używania sygnałów dźwiękowych. Ponadto zostali oni przeszkoleni z zakresu przepisów o ruchu drogowym a także korzystania z sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Dodatkowo przy stanowisku odbioru krwi będzie wisieć prośba do kierowców o przestrzeganie przepisów jak i o zachowanie rozsądku.

Pani Rozbicka przypomina również o przeprowadzonym w 2010 roku przy Stacji Krwiodawstwa, pomiarze emisji hałasu. Obecny był na nim mieszkaniec Saskiej Kępy, który potwierdził, że normy nie są przekraczane.

Mieszkańcy przy ulicy Nobla skarżyli się również na umieszczone na dachu placówki, pracujące za głośno dmuchawy. Dyrektor również odniosła się do tych skarg. Odpowiedziała, że urządzenia klimatyzacji są regularnie serwisowane. Zapowiedziała również kolejne kontrole emisji hałasu.

Zdania mieszkańców Saskiej Kępy w tej sprawie są mocno podzielone. Zdecydowana większość jednak uważa, że syreny karetek wcale im nie przeszkadzają i są na naszej dzielnicy poważniejsze problemy, którymi warto się zająć. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się nim z nami!

Tagi: Stacja Krwiodawstwa, Hałas, Karetka, Pogotowie, Mieszkańcy

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Czy w 2021 roku czeka nas drogowy armagedon?

Czy w 2021 roku czeka nas drogowy armagedon?

poniedziałek, 21.12.2020

W 2021 roku rozpocznie się gruntowna przebudowa wiaduktu Trasy Łazienkowskiej po lewej stronie Wisły Natomiast po prawej (na Saskiej Kępie) wzdłuż arterii pojawią się nowe ekrany akustyczne. Przy okazji kosmetycznych prac doczeka się fragment trasy nad ulicą Paryską. [...]

Lunapark i kluby nocne na prawym brzegu Wisły?

Lunapark i kluby nocne na prawym brzegu Wisły?

poniedziałek, 27.05.2019

„Razem stworzymy Wam taki Lunapark, że będzie to najweselszy sezon, jaki widziała Wisła!” – czytamy na facebookowym profilu znanego nadwiślańskiego klubu Hocki Klocki, który do tej pory działał na lewym brzegu rzeki. [...]

Impreza widmo postawiła na nogi dwie dzielnice

Impreza widmo postawiła na nogi dwie dzielnice

poniedziałek, 18.02.2019 31

Mieszkańców aż dwóch dzielnic – Pragi Południe i Pragi Północ zostali zbudzeni przez głośną muzykę w ubiegły weekend. Mimo interwencji Straży Miejskiej sprawcy hałasu nie udało się zatrzymać. [...]

Mieszkańcy walczą z deweloperem

Mieszkańcy walczą z deweloperem

poniedziałek, 1.10.2018 40

Mieszkańcy osiedla protestują przeciwko budowie nowego bloku przy ulicy Argentyńskiej. To „Karygodna budowa na Saskiej Kępie!” mówią zgodnie. Sprawa nabiera rozgłosu. [...]

Zobacz też