11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Pozostałe atrakcje

Spacerowicze w Parku Skaryszewskim będą mogli również podziwiać dwa pokazy mody francuskiej, z których pierwszy odbędzie się o 16.00, a kolejny o 17.45 na scenie głównej.

Jakie animacje czekać jeszcze będą tego dnia na odwiedzających? Całe multum! Atmosferę artystycznego Paryża będzie można odnaleźć w strefie Montmartre, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie wyjątkową karykaturę lub sfotografować się na tle brukowanych, krętych uliczek i bazyliki Sacré Coeur. Fani nowinek technologicznych i motoryzacyjnych będą mogli przejechać się uliczkami Saskiej Kępy elektrycznym, w pełni ekologicznym samochodem.

W godzinach 15.00 – 17.30 odbędzie się gra miejska o francuskiej tematyce. W zeszłym roku wiele osób dzielnie wspierało komisarza Maigret w poszukiwaniu zaginionej wieży Eiffla. Tym razem przeniesiemy się w klimat z filmu Goście, Goście i postaramy doprowadzić do porządku historię Francji, która została wywrócona do góry nogami przez wypadek z wehikułem czasu.

Francja to nie tylko moda, muzyka i kuchnia, ale również długie tradycje sportowe. Wszystkim odwiedzającym przybliżymy zasady gry w rugby, a na specjalnym torze przeszkód będzie można sprawdzić swoje predyspozycje w tej grze.Tradycyjnym elementem francuskich obchodów narodowego święta jest uroczysta defilada na Polach Elizejskich. Nie zabraknie jej również w Warszawie. Punktualnie o 16.45 rozpocznie się parada, której głównymi aktorami będą… francuskie buldogi. Odświętnie wystrojone przespacerują się wzdłuż głównej alejki, by zakończyć swój marsz pod główną sceną. Jak się okazuje ogólnopolska społeczność buldogów i ich właścicieli działa bardzo prężnie i zapowiada liczny udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

Ponadto w Parku Skaryszewskim nie zabraknie stoisk firm francuskich, które od wielu lat rozwijają swoją działalność w Polsce. Francja, jako jeden z największych inwestorów zagranicznych, stworzyła ponad 200 000 miejsc pracy i poprzez szereg programów aktywnie wspiera lokalne społeczności. Część z nich zostanie przedstawiona podczas Święta Francji.

Całość imprezy przewidywana jest do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy dużych i małych! Każdy tego dnia znajdzie coś dla siebie! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.ccifp.pl lub profilu wydarzenia Dzień Francuski na Facebooku.