11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Francuskie miasteczko w Parku Skaryszewskim

Po nocy pełnej wrażeń, w niedzielę 12 lipca, będzie można zrelaksować się w Parku Skaryszewskim, gdzie od południa czekać będzie na gości francuskie miasteczko. Będzie to już 4. edycja pikniku rodzinnego, podczas którego Francusko-Polska Izba Gospodarcza, wraz z partnerami i francuskimi inwestorami postarają się odtworzyć atmosferę wyjątkowo hucznych obchodów święta narodowego Francji.

Od czterech lat poprzez organizację francuskiego miasteczka staramy się zbliżać Polaków i Francuzów. Jest to okazja do przypomnienia, że Francja to trzeci największy inwestor zagraniczny w Polsce. Niewiele osób ma świadomość, że wiele spośród firm, które spotykają codziennie na ulicach, czy w pracy ma francuski rodowód i od lat wspiera polską gospodarkę. Angażują się one w szereg projektów i inicjatyw, które chcemy zaprezentować podczas Święta w Parku Skaryszewskim – mówi Monika Constant, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Francja to kolebka dobrej kuchni, dlatego nie zabraknie świeżo wypiekanych croissantów, pain au chocolat, bagietek i quiche oraz wybornych naleśników, które w ubiegłych latach zyskały wielu amatorów. Przez cały czas trwania pikniku odbywać się będą liczne konkursy z wiedzy o Francji, występy sommeliera, który opowie o tym jak najlepiej dobierać wino, a także pokaz kulinarny z udziałem Davida Gaboriaud - francuskiego kucharza, który podbija polskie podniebienia i serca! Wraz z uczniami ze szkoły gastronomicznej spod Warszawy, przyrządzi on francuskie specjały z różnych regionów oraz opowie o ich historii i specyfice. Na koniec zaprosi publiczność do degustacji.