poniedziałek , 28 sierpnia 2017 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Powstaną ekrany akustyczne przy Łazienkowskiej! Wybrano projektanta

Na początku sierpnia doszło do rozstrzygnięcia długo wyczekiwanego przetargu w sprawie postawienia ekranów akustycznych przy alei Stanów Zjednoczonych. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wybrał firmę, która wykona to zadanie. Inwestycja ta pochłonie 953 250 złotych.

Na temat ekranów akustycznych pisaliśmy już w maju. Przetarg na wykonawcę projektu wygrała niemiecka firma Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH. Przedstawiła ona najkorzystniejszą ofertę. Przy wyborze firmy brano przede wszystkim po uwagę cenę oraz doświadczenie danego projektanta w branży drogowej.

Głównym celem tej niemieckiej firmy będzie dokładne opracowanie projektów zarówno budowlanych jak i wykonawczych. Będzie również odpowiadać za uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych do przeprowadzenia budowy ekranów akustycznych w alei Stanów Zjednoczonych oraz modernizacji wiaduktu nad ulicą Paryską, który jest w bardzo złym stanie technicznym.

W 2011 roku przeprowadzono ekspertyzę, z której wynika, że na odcinku od ulicy Bajońskiej do Międzynarodowej, czyli na odcinku przebiegającym przez naszą Saską Kępę, przejeżdża w jednym dniu blisko 83,5 tysiąca pojazdów. Jak pokazują prowadzone badania poziom hałasu znacznie przekroczył zalecaną normę. Stołeczny ratusz od dawna przymierzał się do założenia ekranów akustycznych na Trasie Łazienkowskiej, jednak w budżecie stale brakowało pieniędzy na tę inwestycję.

Tagi: aleja Stanów Zjednoczonych, ekrany akustyczne, inwestycja,

Zobacz również

17 mln odszkodowania dla dewelopera

17 mln odszkodowania dla dewelopera

piątek, 17.11.2017 67

Inwestycja Karmar S.A., realizowana przy ul. Zwycięzców 63A, od dłuższego czasu wzbudza emocje. Nie inaczej jest tym razem, bowiem deweloper zażądał gigantycznego odszkodowania za ograniczenie mu prawa do wykorzystywania działki, na której powstaje nowy budynek. [...]

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

środa, 07.06.2017 8

Zapraszamy na Piknik rodzinno-sąsiedzki, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 143 przy Al. Stanów Zjednoczonych 27 już w najbliższy piątek w godzinach 16-20. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama