poniedziałek , 28 sierpnia 2017 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Powstaną ekrany akustyczne przy Łazienkowskiej! Wybrano projektanta

Na początku sierpnia doszło do rozstrzygnięcia długo wyczekiwanego przetargu w sprawie postawienia ekranów akustycznych przy alei Stanów Zjednoczonych. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wybrał firmę, która wykona to zadanie. Inwestycja ta pochłonie 953 250 złotych.

Na temat ekranów akustycznych pisaliśmy już w maju. Przetarg na wykonawcę projektu wygrała niemiecka firma Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH. Przedstawiła ona najkorzystniejszą ofertę. Przy wyborze firmy brano przede wszystkim po uwagę cenę oraz doświadczenie danego projektanta w branży drogowej.

Głównym celem tej niemieckiej firmy będzie dokładne opracowanie projektów zarówno budowlanych jak i wykonawczych. Będzie również odpowiadać za uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych do przeprowadzenia budowy ekranów akustycznych w alei Stanów Zjednoczonych oraz modernizacji wiaduktu nad ulicą Paryską, który jest w bardzo złym stanie technicznym.

W 2011 roku przeprowadzono ekspertyzę, z której wynika, że na odcinku od ulicy Bajońskiej do Międzynarodowej, czyli na odcinku przebiegającym przez naszą Saską Kępę, przejeżdża w jednym dniu blisko 83,5 tysiąca pojazdów. Jak pokazują prowadzone badania poziom hałasu znacznie przekroczył zalecaną normę. Stołeczny ratusz od dawna przymierzał się do założenia ekranów akustycznych na Trasie Łazienkowskiej, jednak w budżecie stale brakowało pieniędzy na tę inwestycję.

Tagi: aleja Stanów Zjednoczonych, ekrany akustyczne, inwestycja,

Zobacz również

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

środa, 07.06.2017 8

Zapraszamy na Piknik rodzinno-sąsiedzki, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 143 przy Al. Stanów Zjednoczonych 27 już w najbliższy piątek w godzinach 16-20. [...]

Powstaną ekrany akustyczne oraz nowa nawierzchnia jezdni

Powstaną ekrany akustyczne oraz nowa nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych

środa, 24.05.2017 84

Po kilku latach czekania, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Ateńska w końcu doczekali się pozytywnego rozwiązania sprawy, o którą tak długo walczyli. Powstaną ekrany akustyczne a także wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa