Willa Rotsteinów znajdująca się przy ulicy Krynicznej 6 powiększyła listę saskokępskich budynków wpisanych do rejestru zabytków. O tę decyzję skutecznie zabiegały dwie organizację społeczne ŁADna Kępa oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – Oddział w Warszawie.
Ta luksusowa, modernistyczna willa wzniesiona została tuż przed drugą wojną światową. Projekt budynku wykonał niezwykle znany na ówczesne czasy architekt Lucjan Korngold. Na naszej Saskiej Kępie aż siedem budynków jest związanych z tym nazwiskiem, w tym sam dom Korngolda znajdujący się przy ulicy Królowej Aldony 3 oraz willa Łepkowskich przy ulicy Francuskiej 2.
Budowa tego modernistycznego obiektu zaczęła się w roku 1938 według projektu wspomnianego architekta z 1936 roku. Mimo to ukończono ją dopiero po wojnie i stała się rezydencją ambasadora Francji. Od lat 60. XX wieku aż do roku 2015 w budynku tym rezydował ambasador Tunezji.

Do naszych czasów willa Rotsteinów przetrwała w prawie niezmienionym stanie. Z wystroju wnętrza oryginalną formę zachowały jedynie klatki schodowe. Szczególną uwagę przyciągają schody reprezentacyjne. Wykończone są one drobnoziarnistym lastryko o barwie różowej oraz ciemnoszarej. Ich bieg wygięty jest w łuk, a balustradę wykonano z brązu i ozdobiono wstęgo z reliefami, które przedstawiają sceny z polowania.
Budynek ten to idealny przykład willowego budownictwa drugiej połowy lat 30. ubiegłego wieku. Na stronie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków czytamy, że „artystyczne walory budynku wynikają z jego formy, wyrażającej poszukiwanie elegancji i klasycznej powściągliwości modernistycznej architektury.(…) Starannie przemyślany projekt willi Rotsteinów dobrze ilustruje dojrzałą fazę twórczości Lucjana Korngolda.”.
Decyzja o wpisie do rejestru zabytków nie jest jednak ostateczna. Obie strony mają prawo do złożenia odwołania do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
