11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 31 maja 2021 r. Informacja prasowa

Modernistyczna przestrzeń Warszawy z nową energią - Grupo Lar planuje nową inwestycję przy ulicy Lizbońskiej

Już 7 czerwca 2021 roku rozpocznie się pierwsze spotkanie z mieszkańcami dotyczące inwestycji przy ulicy Lizbońskiej 1. Wszyscy chętni zaproszeni są na godzinę 17.00 na platformę ZOOM. Link do pobrania na www.lizbonska.pl.

Zaplanowane zostały trzy spotkania mające na celu przybliżenie założeń planowanej inwestycji oraz wspólną dyskusję. Dwa spotkania: 7 czerwca oraz 21 czerwca o godzinie 17.00 w wersji online – przez platformę ZOOM, a jedno – dnia 14 czerwca również o godzinie 17.00 na żywo na terenie działki Lizbońska 1. Grupo Lar chce wysłuchać wszystkich, stąd rozpoczyna informacje o aktywnościach. Do dyspozycji pozostaje strona internetowa, mail, telefon, oraz spotkania online i na żywo. Akcja informacyjna uwzględnia takie narzędzia jak: kampania na autobusach, przyczepka reklamowa, poprzez ulotki informujące o projekcie, które dostarczone zostaną do mieszkań. Do dyspozycji są również plakaty dla wspólnot mieszkaniowych oraz organizacji społecznych. Wszystko po to, aby żaden głos nie został pominięty!

Inwestycja przyjazna wszystkim

Planowana inwestycja składać się będzie z zespołu czterech budynków mieszkalnych wraz z garażem podziemnym o kameralnej skali i wysokości odpowiadającej lokalnym wymaganiom. Budynki będą odpowiednio ustawione względem Al. Stanów Zjednoczonych uwzględniając parametry akustyczne, z usługami w parterze dostępnymi z Al. Stanów Zjednoczonych oraz z pasażu od strony patio. Założenia urbanistyczne uwzględniają różnorodność zabudowy sąsiedzkiej. W kontaktach ze stronami Inwestor stawia przede wszystkim na dialog, zwraca szczególną uwagę na kwestie ochrony środowiska i dbałości o klimat.

Funkcjonalizm i modernizm

Inwestor zachowuje charakterystyczną dla Saskiej Kępy architekturę modernistyczną na wskroś funkcjonalną, z lokalami handlowo-usługowymi w poziomie parteru. Jeden lokal usługowy zostanie przekazany na rzecz dzielnicy Praga-Południe. Urząd dzielnicy będzie mógł wykorzystać ten lokal na cele społeczne, służący okolicznym mieszkańcom. Inwestor podkreśla, że prace nad koncepcją trwają i będą przedmiotem dialogu o inwestycji z lokalną społecznością.

Relacje międzyludzkie

Inwestycja przy ul. Lizbońskiej 1 jest projektowana przez czołową Pracownie Architektoniczną - JEMS Architekci, która zrealizowała już wiele prestiżowych inwestycji w całej Polsce. Inwestor i architekci kładą nacisk na budowanie sieci międzyludzkich oraz relacji opartych na szacunku, uśmiechu, zrozumieniu i wspólnym spędzaniu czasu. Dlatego też inwestycja zakłada otwarte osiedle z pasażem ogólnodostępnym pomiędzy budynkami, z usługami dostępnymi od strony osiedla i strefami rekreacji. Przewidziany jest szereg udogodnień, m.in. ogólnodostępne miejsca parkingowe i miejsca rowerowe oraz strefa rekreacji. Projektanci kierują się chęcią tworzenia architektury humanistycznej, otwartej na modyfikacje i odpowiadającej różnym ludzkim potrzebom. Celem inwestycji jest stworzenie dodatkowej wartości przestrzenno-użytkowej właściwej współczesnemu osiedlu mieszkaniowemu, kreowanej przez łączenie przestrzeni o różnych stopniach dostępności - takiej, która otwarta będzie nie tylko dla samych mieszkańców, ale również dla okolicznych sąsiadów.

Inwestor traktuje inwestycję na Saskiej Kępie w pełni odpowiedzialnie, kompleksowo i przede wszystkim z szacunkiem - do pięknej okolicy i mieszkańców, których dobro jest kwestią pierwszorzędną.

Inwestorem przedsięwzięcia jest doświadczona firma Grupo Lar - która od ponad 50 lat z powodzeniem działa na międzynarodowym rynku nieruchomości, a od 2006 roku buduje nowe osiedla na terenie Warszawy. Łącznie wybudowała w Warszawie i oddała do użytkowania ponad 2300 nowych mieszkań. Zamiarem Grupo Lar jest wybudowanie nowoczesnego zespołu mieszkaniowego na terenie Saskiej Kępy - perły warszawskiego modernizmu, azylu artystów.

Więcej informacji na: www.lizbonska.pl.

Tagi: Mieszkanie, Inwestycja, Nieruchomość, Ulica Lizbońska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Mieszkaniowa przyszłość ulicy Lizbońskiej

Mieszkaniowa przyszłość ulicy Lizbońskiej

niedziela, 25.04.2021

Na działce przy ulicy Lizbońskiej 1 ma powstać nowa inwestycja. Te plany budzą jednak kontrowersje, ponieważ zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nie mogą tu powstać bloki mieszkalne. Deweloper Grupo Lar chce jednak zrealizować inwestycję na mocy ustawy "Lex Deweloper". [...]

Do mieszkania po drabinie. W tę historię naprawdę ciężko uwierzyć

Do mieszkania po drabinie. W tę historię naprawdę ciężko uwierzyć

środa, 20.02.2019 65

Pan Jerzy by dostać się do swojego mieszkania musi wchodzić… po drabinie. Schody okazały się być samowolą budowlaną. [...]

Socjalne mieszkania na Saskiej Kępie

Socjalne mieszkania na Saskiej Kępie

środa, 14.11.2018 14

O Saskiej Kępie głośno w sieci. Jedna z internautek opublikowała zdjęcia socjalnego mieszkania na ulicy Łotewskiej 15, na Saskiej Kępie, gdzie na pierwszym planie widać przede wszystkim odpadający tynk i grzyb. [...]

Obniżka czynszu lokali komunalnych

Obniżka czynszu lokali komunalnych

wtorek, 13.03.2018 6

2 marca 2018 roku odbyła się XLVI Sesja Rady Dzielnicy Pragi-Południe, na której radni jednogłośnie przyjęli uchwałę obniżającą czynsze lokali komunalnych o 10%. [...]

Zobacz też