środa , 24 maja 2017 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Powstaną ekrany akustyczne oraz nowa nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych

Po kilku latach czekania, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Ateńska w końcu doczekali się pozytywnego rozwiązania sprawy, o którą tak długo walczyli. Powstaną ekrany akustyczne a także wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych.

W 2011 roku przeprowadzono ekspertyzę, z której wynika, że na odcinku od ulicy Bajońskiej do Międzynarodowej, czyli na odcinku przebiegającym przez naszą Saską Kępę, przejeżdża w jednym dniu blisko 83,5 tysiąca pojazdów. Jak pokazują prowadzone badania poziom hałasu znacznie przekroczył zalecaną normę. Stołeczny ratusz od dawna przymierzał się do założenia ekranów akustycznych na Trasie Łazienkowskiej, jednak w budżecie stale brakowało pieniędzy na tę inwestycję. W końcu po latach Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na projektanta budowy ekranów akustycznych na wspomnianym wcześniej odcinku ulic. Jak wynika z prowadzonych badań, istniejące już ekrany od zjazdu mostu do ulicy Saskiej są zbyt niskie i nie spełniają prawidłowo swojej funkcji. Należy zaznaczyć, że nie można postawić nowych ekranów bez przeprowadzenia gruntownego remontu wiaduktu znajdującego się nad ulicą Paryską, gdyż jest on w złym stanie technicznym.

Nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych również potrzebuje modernizacji. Zgłoszenia ofert będą przyjmowane do 8 czerwca br. Zwycięzca tego przetargu będzie miał 16 miesięcy na zrealizowanie tego zadania a także wykonanie i przygotowanie ponownej analizy akustycznej, wybór odpowiednich ekranów (odbijających lub pochłaniających) oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Cały ten projekt ma być ukończony dopiero pod koniec 2018 roku.

Tagi: aleja Stanów Zjednoczonych, ekran akustyczny, spółdzielnia mieszkaniowa, ulica Ateńska,

Zobacz również

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

środa, 07.06.2017 8

Zapraszamy na Piknik rodzinno-sąsiedzki, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 143 przy Al. Stanów Zjednoczonych 27 już w najbliższy piątek w godzinach 16-20. [...]

Pomysł na nową trasę trzeciej linii metra

Pomysł na nową trasę trzeciej linii metra

niedziela, 29.01.2017 62

Coraz częściej poruszany jest temat trzeciej linii metra. Plany na nią już są dobrze znane, ale niedawno pojawiła się ciekawa alternatywa. Autorem nowej trasy jest twórca bloga „Autobus Czerwony”. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama