11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Miejsce z misją specjalną - Think Love Juices & Vegan Food

Warszawa wege jedzeniem stoi! Wegetariańskie posiłki można znaleźć już właściwie w większości miejsc, które serwują również dania mięsne, co jest ogromnym plusem i ułatwieniem, jeśli podczas jednego posiłku panują różne upodobania i wybory jedzeniowe. Co do miejsc, w których można zamówić tylko i wyłącznie dania roślinne, czyli wegańskie, Warszawa pod tym kątem nazywana jest mekką weganizmu, co jest ogromnym wyróżnieniem. Czy „zielona rewolucja” zawędrowała również na Saską Kępę? Oczywiście! Udowodniliśmy to już w pierwszej części naszej serii przewodnikowej po wege miejscach. Dziś prezentujemy coś lekkiego, zdrowego i wartego spróbowania – Think Love Juices & Vegan Food.

fot. Podlewski/AKPA

Na początku warto podkreślić, że miejsce zostało założone z inicjatywy Anny Jagodzińskiej, która zawodowo związana jest z zawodem modelki, a prywatnie pasjonuje się zdrową kuchnią i postanowiła podzielić się tą pasją do przemyślanego odżywiania z innymi. Think Love Juices określa jako miejsce z misją specjalną.

Zdecydowałam się na otwarcie Think Love Juices, bo chciałam aby na mapie Warszawy pojawiło się miejsce ze wszystkim cudami, jakie natura ma nam do zaoferowania – komentuje założycielka w wywiadzie, który możecie znaleźć na oficjalnej stronie TLJ.

Jakim miejscem jest zatem Think Love Juices? Przede wszystkim ustronnym i dobrze zlokalizowanym, bo wszystkie miejsca, które goszczą klientów przy ulicy Francuskiej są bardzo kameralne i z klimatem - pozwalają uciec na chwilę od głośnego miasta i nacieszyć się chwilą małomiasteczkowego spokoju.

fot. Podlewski/AKPA

Nieduży lokal na pierwszy rzut oka może prezentować się dość niepozornie, wręcz ascetycznie, a to przez dominujący w nim minimalistyczny styl, z dominantą bieli. Miejsce urządzone jest bardzo stylowo, a drobne, przemyślane dekoracje przyciągają w nim wzrok. Wnętrze uspokaja stonowanym kolorem, który przywodzi na myśl lokalne bistra na południu Francji. Poza niewielką restauracją, bezpośrednio przed lokalem, znajduje się ogródek dla gości. Białe meble ogrodowe wraz z palmami dalej prowadzą nas tropem skojarzeń związanych z Francją, tym razem może z Riwierą?

Co proponuje lokal w swojej ofercie?

Think Love Juices & Vegan Food, to bardzo zdrowe podejście do kuchni bezmięsnej. Nie uraczymy tutaj tzw. fast food, wszystkie dania oparte są o świeże warzywa, owoce i ziarna, co w rezultacie gwarantuje nam talerze pełne kolorów i posiłki bogate w pełnowartościowe składniki odżywcze. W karcie dla każdego coś dobrego! Ci tylko odrobinę głodni, jak i bardzo głodni, powinni znaleźć coś dla siebie. Wybór jest duży, od przekąsek, przez dania główne, aż po zestawy lunchowe i zachwycające desery. Ciężko nazwać to miejsce śniadaniarnią, jednak TLJ celebruje śniadania w stylu slow i serwują je przez cały dzień. W śniadaniowej serii wielką popularnością cieszą gofry z batatów ze śmietanką kokosową.

Na obiad w karcie m.in. wegańska musaka, tofu bolognese, risotto, polenta, ravioli i pyszne zupy.

fot. Podlewski/AKPA

Wieść głosi, że niewielu zdołało się oprzeć lodówce z deserami i nic dziwnego! Wspomniane już wcześniej słodkości cieszą oko, i nie tylko! Ich sukces nie tkwi wyłącznie w wyglądzie i smaku (chociaż może się wydawać, że te dwa czynniki są w deserze kluczowe) ale dlatego, że stanowią zdrową przekąskę. Nie zawierają w sobie mąki pszennej i cukru, niektóre z nich są w wersji raw, czyli bez pieczenia. Można uraczyć się tu budyniem z pietruszki, brownie z fasoli w czekoladzie lub batonami orzechowo-czekoladowymi. Niektóre z nich są lekkie, inne znów stanowią tzw. kaloryczną bombę, ale o wszystkich można powiedzieć to samo: wyrzuty sumienia po takim deserze nie przychodzą.

Należy również podkreślić rolę soków w tym miejscu, jak z resztą sama nazwa głośno informuje! Think Love Juices zaopatruje klientów na miejscu, lub na drogę, w tłoczone na zimno soki. Poza ich orzeźwiającą i zdrową formą podania, do spróbowania zachęcają ich ciekawe i smakowite kompozycje Jeśli do tej pory myśleliście, że zdrowe soki, to smak selera i szpinaku, byliście w błędzie. Zdrowie, a i owszem, ale może smakować pysznie! TLJ oferuje swoim gościom również sokowy detoks, o szczegóły należy pytać na miejscu.

Roślinny, lekki i zdrowy posiłek? Już wiecie, gdzie należy się udać :)

Dorota Falkowska


Think Love Juices z początkiem sierpnia b.r. zostało przekazane z rąk Anny Jagodzińskiej pod opiekę pozytywnie zakręconego na punkcie zdrowego odżywiania duetu, Eweliny i Marcina. Miejsce od tamtej pory nosi nazwę I Love Juice by Hurom. Nowa nazwa sugeruje, że koncept miejsca jest również bardzo skupiony wokół zdrowego menu i soków i słusznie. Soki z I Love Juices pozyskiwane są wyjątkowym sposobem, wypracowanym przez firmę Hurom. Co dokładnie skrywa menu tego miejsca? To już temat na oddzielną recenzję.