11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Piszemy o Saskiej Kępie

Artykuły

Artykuły, felietony, informacje prasowe… To wszystko również znajdziesz na naszej stronie. Przedstawiamy różne punkty widzenia, przypominamy zapomniane teksty i interesujące wzmianki o Saskiej Kępie. Zobacz, jak to wyjątkowe miejsce widzą miłośnicy Warszawy.
czytaj dalej...

Gdzie zjeść wege?

Coraz większa świadomość zdrowego trybu życia i ekologii sprawia, że w Warszawie notujemy prawdziwy wysyp miejsc z wegańskim jedzeniem. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych wegańskich czytelników i wskazać miejsca na Saskiej Kępie, w których można zjeść smaczne, wegańskie jedzenie. A może warto zrobić sobie wycieczkę po Saskiej Kępie śladem wegańskich miejsc?
czytaj dalej...

Świat według Saskiej

Świat według Saskiej to projekt który powstał w Laboratorium Reportażu należącym do Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pomysłodawcą tego projektu był Marek Miller, dziennikarz-idealista - założyciel Laboratorium Reportażu - praktycznej szkoły dziennikarstwa (najpierw przy Collegium Civitas, obecnie w Instytucie Dziennikarstwa UW).
czytaj dalej...

Wehikuł czasu na Saskiej Kępie

15 zł - tylko tyle trzeba zapłacić, aby poczuć się jak w wehikule czasu i poznać historię Saskiej Kępy od jej zarania aż do współczesności. Wszystko za sprawą Kawiarni "Stara Praga" na ul. Targowej. To właśnie osoby z nią związane zorganizowały pierwszy oficjalny spacer miłośników Saskiej Kępy z przewodnikiem - rodowitą prażanką Panią Anną Iwasińską.
czytaj dalej...

Wywiady

Co sprawia, że Saska Kępa jest tak wyjątkowa? Ludzie, którzy są z nią związani! Zarażają swoimi pasjami, dzielą się pomysłami na rozwój dzielnicy i inspirują do działania na rzecz lokalnej społeczności. Przeczytajcie wywiady i poznajcie ich jeszcze lepiej.
czytaj dalej...

Z pamiętnika chłopaka ze starej Kępy

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak dawniej wyglądało życie na Saskiej Kępie? Jeśli nie, tylko u nas możecie zapoznać się z historią życia Witka Wilewskiego, który przelał na papier to, co na Kępie najpiękniejsze.
czytaj dalej...

Z wizytą w saskokępskich restauracjach

Saska Kępa słynie z kulinarnego zagłębia, jakim jest ulica Francuska. Faktycznie, koncentruje się tu większość restauracji, ale warto poznać też inne miejsca w pobliżu, które zabiorą nas w prawdziwą kulinarną podróż. Pozwól się na nią zaprosić i poznaj z nami najsmaczniejsze miejsca Saskiej Kępy.
czytaj dalej...