11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Bądź na bieżąco

Wiadomości

Na Saskiej Kępie naprawdę wiele się dzieje. Opisujemy dla Was najważniejsze wydarzenia, jesteśmy tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla naszej społeczności. Informujemy, relacjonujemy, zapraszamy, gdy trzeba także interweniujemy. Przeczytaj, by być na bieżąco.
czytaj dalej...

Planeta Saska Kępa

Saska Kępa to nasza mała Planeta na prawym brzegu Wisły. Niegdyś wyspa, dziś zielona enklawa stolicy. W tej sekcji można znaleźć odnośniki do tekstów poświęconych Saskiej Kępie, jej mieszkańcom i historii.
czytaj dalej...

Interpelacje

Tutaj znajdziesz informacje na temat interpelacji i zapytań dotyczących obszaru Saskiej Kępy (i najbliższej okolicy). Dane są aktualizowane na podstawie informacji jawnych publikowany w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.
czytaj dalej...

Powietrze na Saskiej Kępie

27 listopada 2017 roku zainstalowaliśmy na Saskiej Kępie sensor powietrza. Czujnik mieści się przy ulicy Zwycięzców 32 na wysokości drugiego piętra (od strony ulicy). Zainstalowany przez nas system Airly zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. Następnie na ich podstawie na mapie online oznacza informacje o jakości powietrza.
czytaj dalej...

Gazeta

Pomysł wydania gazety pojawił się niedługo przed Świętem Saskiej Kępy 2011 i miał wielu ojców, ale w największym stopniu był nim prezes Stowarzyszenia "Saska Kępa" przy Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Pracowników Kultury, Leszek Kurowski. Gazeta powstała z ambicją stania się wspólnym przedsięwzięciem mieszkańców Kępy, dla nich i o nich.
czytaj dalej...