POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 04:30 (ulica Zwycięzców)
46 aktualna temperatura -14 °C
ciśnienie 1031 hPa pm2.5 28 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 75% pm10 38 μg/m3
sobota , 18 marca 2017 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Znamy decyzje sądu odnośnie zrzutu wody do Kanału Wystawowego

Urząd dzielnicy Praga Południe poinformował o decyzji sądu odnośnie sprawy pompowania wody do Kanału Wystawowego. Czy deweloper zastosował się do tego orzeczenia?

Budowa nowej inwestycji przy ulicy Zwycięzców 63 od samego początku budziła wiele wątpliwości. Najbardziej oburzył wszystkich fakt, że deweloper mimo wręcz natychmiastowej reakcji mieszkańców a także zarządu dzielnicy, odprowadza wodę do pobliskiego kanałku. Z rury wydobywa się woda o charakterystycznej brunatno-pomarańczowej barwie oraz wokół niej skupia się dość sporo piany. Warto zaznaczyć, że Kanał Wystawowy zamieszkiwało wiele gatunków zwierząt. Teraz rzadko nawet można spotkać kaczki, które kiedyś tak liczne pływały po naszym kanałku. Jedynie pojedyncze mewy krążą nad niegdyś tak różnorodnym przyrodniczo kanałkiem.

Mimo zgłoszenia sprawy do prokuratury i nadzoru budowlanego, który nakazał natychmiastowe wstrzymanie tej inwestycji z powodu braku odpowiednich zezwoleń, budowa nadal trwa w najlepsze tak jak i pompowanie wody do Kanału Wystawowego. Dlatego też urząd dzielnicy złożył pozew do Sądu Rejonowego Pragi Południe o ochronę naruszonego posiadania a także wniosek o zabezpieczenie. Sąd wydał wyrok o zaprzestaniu przez inwestora wspomnianej budowy, zrzutu wody do kanałku. Deweloper zapoznał się już z decyzją, ale czy się do niej stosuje? Oczywiście nie. Mimo orzeczenia sądu i groźby nasłania policji, woda z budowy nadal trafia do Kanału Wystawowego. Czy istnieje szansa powstrzymanie tego? Czas pokaże. Chętnie zapoznamy się z Waszymi opiniami na ten temat. Sprawa coraz większego zanieczyszczenia Kanału Wystawowego jest niezwykle poważna, dlatego istotne jest nagłaśnianie tej sprawy.

Tagi: Budowa, Kanał Wystawowy, Sąd, Ulica Zwycięzców

Zobacz również
Remont sygnalizacji świetlnej

Remont sygnalizacji świetlnej

sobota, 24.02.2018 5

ZDM planuje kompleksowy remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zwycięzców i Saskiej. [...]

Kolejny wniosek w sprawie mapy reprywatyzacyjnej oddalony

Kolejny wniosek w sprawie mapy reprywatyzacyjnej oddalony

piątek, 22.12.2017 40

W ubiegłą środę warszawski sąd okręgowy oddalił pozew przeciwko przewodniczącemu stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Janowi Śpiewakowi w sprawie informacji Warszawskiej Mapy Reprywatyzacji. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki