11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 22 września 2018 r. Małgorzata

Rowerzysta, który śmiertelnie potrącił kobietę na Saskiej Kępie usłyszał zarzuty

„Nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku w wyniku którego doszło do śmierci pokrzywdzonej” – takie zarzuty prokuratura postawiła Rafałowi K. – rowerzyście, który 7 września spowodował wypadek na Saskiej Kępie.

Do zdarzenia doszło przy rondzie Waszyngtona, w pobliżu ulicy Francuskiej. Mężczyzna jadący na rowerze po chodniku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej kobiecie. Piesza została potrącona, po czym upadła, uderzając głową w beton. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie mimo usilnych starań lekarzy, po kilku dniach zmarła. Rowerzysta nie udzielił poszkodowanej pomocy i uciekł z miejsca wypadku.

Sprawcę zatrzymano dopiero po kilku dniach. Przyczyniły się do tego zeznania świadków zdarzenia oraz szybka reakcja funkcjonariusza z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Według policyjnego komunikatu, policjant skojarzył sprawcę z mężczyzną, którego w dniu wypadku widział na przystanku autobusowym. Miał on ze sobą rower i dziwnie się zachowywał. Jego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadków zdarzenia.

43-letni Rafał K. został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu już zarzuty. Za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku, w wyniku którego poszkodowana poniosła śmierć, mężczyźnie grozi 8 lat więzienia. Prokuratura zdecydowała się też na przyznanie policyjnego dozoru wobec podejrzanego. Oznacza to, że mężczyzna musi dwa razy w tygodniu zgłaszać się na komisariat. To nie jedyny wypadek z udziałem rowerzysty w ostatnim czasie. 8 września doszło do tragicznego wypadku na Moście Poniatowskiego. 17-letnia dziewczyna jadąca chodnikiem straciła równowagę i przewróciła się na jezdnię. Potrącona przez samochód, który w zaistniałej sytuacji nie miał szans na reakcję, zmarła.

Oba zdarzenia na nowo rozbudziły dyskusję na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Czy postulaty o poprawę warunków dla jazdy rowerem w okolicach Mostu Poniatowskiego i Ronda Waszyngtona doczekają się realizacji? Na razie w dyskusję zaangażowali się aktywiści, obietnice składają też kandydaci na prezydenta stolicy. Na efekt rozmów cykliści będą jednak musieli jeszcze poczekać.

Tagi: Wypadek, Sąd, Proces, Samochód, Oskarżenie

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Już są fotoradary na Moście Poniatowskiego

Już są fotoradary na Moście Poniatowskiego

czwartek, 24.09.2020

Dziś rano rozpoczął się montaż fotoradarów na Moście Poniatowskiego. Póki co, trwają testy tych urządzeń. [...]

Kolizja samochodów na Saskiej Kępie. Dziecko trafiło do szpitala

Kolizja samochodów na Saskiej Kępie. Dziecko trafiło do szpitala

wtorek, 19.02.2019

Do wypadku doszło 13 lutego z samego rana, na skrzyżowaniu ulicy Marokańskiej i Afrykańskiej. [...]

Promile i jazda kradzionym samochodem bez ważnego prawa jazdy. Błyskawiczna interwencja policji na Saskiej Kępie

Promile i jazda kradzionym samochodem bez ważnego prawa jazdy. Błyskawiczna interwencja policji na Saskiej Kępie

piątek, 12.10.2018 3

Choć na pierwszy rzut oka tak wygląda, to jednak nie fabuła hollywoodzkiego filmu sensacyjnego. To sytuacja, która rozegrała się na Saskiej Kępie. Mężczyzna, którego policja zatrzymała w kradzionym samochodzie usłyszał już zarzuty. [...]

Parkowanie na Saskiej Kępie

Parkowanie na Saskiej Kępie

czwartek, 15.03.2018 219

Brak miejsc parkingowych staje się w całym mieście coraz bardziej dotkliwy. Problem dotknął już także Saską Kępę. Czy wkrótce zabraknie miejsc dla samochodów naszych mieszkańców? [...]

Zobacz też