Święto Saskiej Kępy 2013 - Czym Kępa bogata

Hasłem tegorocznego Święta Saskiej Kępy jest "Czym Kępa bogata"

Święto odbędzie się 8 czerwca 2013 r.

Święto Saskiej Kępy otwiera uliczna parada, zmierzająca spod Dużej do Małej Sceny. W paradzie uczestniczyć będą dzieci i młodzież z saskokępskich szkół, grupy artystyczne oraz wszyscy zaproszeni Goście.


DUŻA SCENA ul. Francuska przy Rondzie Waszyngtona

KONCERT GALOWY

19.00-21.30

  • POKAZ KOLUMBIJSKIEJ GRUPY TANECZNEJ SWING LATINO (Pięciokrotny mistrz świata w Salsie )
  • DYPLOM Z MIŁOŚCI - widowisko muzyczne oparte na piosenkach Agnieszki Osieckiej i najpiękniejszych scenach miłosnych polskiego filmu, reż. Robert Gliński
Prowadzenie: Jacek Kawalec

MAŁA SCENA ul. Francuska (róg ul. Obrońców)

godz. 14.00 - 19.00

Uroczyste otwarcie Świeta Saskiej Kępy oraz odśpiewanie hymnu Święta - "Małgośki"

14.20 Występ Chóru Cantus Nobilis
15.30 KONCERT "Z klasyką przez wieki" Kwartet Smyczkowy "TheTonacja"
16.45 - Koncert tradycyjnej i popularnej muzyki indonezyjskiej
18.00-19.00 Koncert "WIELCY MISTRZOWIE Z SASKIEJ KĘPY - Witold Lutosławski, Grzegorz Fitelberg i Tadeusz Baird"

Wykonawcy:
Jadwiga Teresa Stępień - mezzosopran
Mariusz Rutkowski - fortepian
Adam Szydłowski - klarnet
Zuzanna Krakowiak - altówka
Karolina Szczechowicz - wiolonczela

Prowadzenie: Marta Wardyńska

SZKOLNA SCENA ul. Francuska (róg ul. Walecznych)

14.30-19.00

Występy młodzieży z:

  • Gimnazjum im. Czesława Niemena
  • Gimnazjum im. I..J.Paderewskiego
  • Gimnazjum im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej
  • Liceum im. Adama Mickiewicza
  • Zespołu Szkół im. Agnieszki Osieckiej
  • Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa
  • Klubu Orion
Występ wokalny Klubu Seniora

Prowadzenie: Wojciech Wardyński

KLUB KULTURY SASKA KĘPA ul. Brukselska 23

14.30 Warsztaty taneczno-muzyczne organizowane przez Fundację Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego
17.00 Koncert Chórów - Epifania i Kantatowego Chóru Kopenhaskiego
22.00 "Listy do Skręcipitki" monodram w wykonaniu Zachariasza Muszyńskiego, reż. Małgorzata Szyszka, scenariusz: Małgorzata Karolina Piekarska
23:00 "Sex, drugs, rock & roll” monodram Erica Bogosiana, reż. Aneta Groszyńska, obsada: Michał Napiątek

SCENA AMBASAD - ul. Berezyńska (scena w ulicy Berezyńskiej widownia stoi na ulicy Francuskiej)

14.00 - Występy artystyczne grup reprezentujących ambasady.
17.15 - Koncert pt. "Wieczór Francuski" w wykonaniu Tria: Wojciech Bardowski - wokal, Justyna Bacz - wokal, Wojciech Dubrawski - fortepian

OGRÓDEK JORDANOWSKI

10.00-13.00 Gry i zabawy dla dzieci i rodziców
16.10-16.15 Ogłoszenie konkursu plastycznego Quiz wiedzy o Niemczech z nagrodami, wspólne zabawy polsko- niemieckie animacje - językowe, tańce, graffiti - program Stowarzyszenia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży
Pokaz tańca - Zespół taneczny "Na Boso"

DOŚWIADCZALNA PRACOWNIA LITOGRAFII, ul. Obrońców 28/30

14.00-19.00 Wystawa zbiorowa

15.00 Koncert hip-hopowy w wykonaniu Bartka „AJM” Pycha
16.00 Koncert zespołu „Latające Pięści” (rock alternatywny)
17.30 Koncert zespół BLUES TIME

ULICA FRANCUSKA od 14.00 do 19.00

Pokaz uliczny - pokaz tańca SWING COAST

Francuska3/9 - Wystawa "Ludzie Saskiej Kępy", Stowarzyszenie Obywatelska Saska Kępa- gra miejska

Francuska 11 Punkt fotograficzny portalu "Saska Kępy z Pasją" przy pominku Agnieszki Osieckiej

Francuska 12 Herbaciarnia Gander's Tea Room
14:00-17:00 - "Poczytaj mi sąsiedzie" Stowarzyszenie Salon Literacki zaprasza do wspólnego czytania poezji.
18:00 - Koncert "Muzyka Filmowa dla Saskiej Kępy” w wykonaniu m. in. Aliny Mleczko - saksofony, gitara i kontrabas (Fundacja Mecenat Sztuki).

Francuska 22 Punkt PTTK Warszawa Praga - konkurs "Dzieje Saskiej Kępy"

Francuska 31 Cafe Baobab Koncert zespołu Djolof Man

Francuska 47 Wystawa Janusza Jaremko grupa EcoArte

Francuska 47/49 Wystawa "SBM Pracowników Kultury na Saskiej Kępie 1957-2012"

Francuska 50 Wystawa grafik i akwareli malarki Beaty Nehring z domu Witaczek

ULICE SAKIEJ KĘPY od 14.00 do 19.00

Finlandzka 12A Kępa Cafe

  • Wystawa grafik i akwareli malarki Beaty Nehring z domu Witaczek
  • 17.00-19.00 Panel dyskusyjny pt. "Tożsamość Saskiej Kępy" z udziałem m.in. H. Faryny-Paszkiewicz, A. Rudzkiej

Obrońców 31 Kolegium Pracowników Służb Społecznych - wystawa portretów Agnieszki Osieckiej z lat 60-tych (Fundacja "Okularnicy")

Obrońców 12 "Spotkanie ze sztuką" wystawa malarstwa i rzeźby. (Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków

Zwycięzców 7/9 plac przed ZESPÓŁEM SZKÓŁ NR 77 im. B. PRUSA
  • Wystawa( Monika Oniśko) - wystawa zbiorowa artystów Saskiej Kępy
  • Projekt "Tożsamość Saskiej Kępy"
  • Wystawa "Architekci i Architektura Saskiej Kępy", Stowarzyszenie ŁADna Kępa
  • Wystawa "Warto o nich pamiętać" "Rzeźbiarze Saskiej Kępy", Tadeusz Rudzki
  • Instalacja rzeźby "Sztafeta” Adama Romana, Fundacja Sztuka Stosowana

Zwycięzców 11 (przy ul. Katowickiej) –instalacje plenerowe z muzyką w tle przy płaskorzeźbie „Plon”, m.in. spacery ulicą Katowicką (12.00, 16.00, 18.00) i inne atrakcje (praca zbiorowa)

Zwycięzców 49 - Klubokawiarnia Towarzyska
17.00 - Koncert zespołu Zespół Der Father w składzie: A. Rzepka, J. H. Sokołowska, D. Pigoński

Zwycięzców 32 Klubokawiarnia FikuMiku Cafe warsztaty "Malujemy Zwycięzców"

Dołącz do nas na facebooku:
wydarzenie
na Facebook