Program Święta Saskiej Kępy 2017

DUŻA SCENA

14.00

Młodzież szkolna przedstawia

Gimnazjum nr 3 im. Z. Czarnego, Gimnazjum nr 18 im. I. J. Paderewskiego, Gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej oraz Szkoła i Pracownia Muzyczna „La Musique”, Gimnazjum nr 25 im. Cz. Niemena, Zespół Szkół Nr 77 im. B. Prusa, IV Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, Zespół Szkół Nr 21 (Chemik), Teatr N.O.R.A. Zespół Szkół Nr 37 im. A. Osieckiej

Prowadzi: Krzysztof Konrad

16:30

„Piosenki o naszej Warszawie”

Wykonawcy: Mateusz Górski, Jakub Pawlak, Paweł Ruszkowski, Łukasz Szczepanowski, Patryk Wasilewski, Michał Wolny oraz zespół „The Jobers” pod kierownictwem Marcina Partyki Gość specjalny: Stanisław Soyka.

Prowadzi: Paweł Sztompke

17:30

„Rodzynki, stroskane winogrona”

Koncert poświęcony Julianowi Tuwimowi Wykonawcy: Beata Banasik, Barbara Gąsienica-Giewont, Wioleta Markowska, Małgorzata Kozłowska, Kamil Studnicki oraz zespół „The Jobers” pod kierownictwem Marcina Partyki, Gość specjalny: Natalia Sikora

Prowadzi: Paweł Sztompke

18:30

„Bal w Operze”

słowa: Julian Tuwim, muzyka: Leszek Możdżer, reżyseria: Anna Sroka-Hryń Wykonawcy: Warszawska Akademia Teatralna Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Katarzyna Gałązka, Małgorzata Kozłowska, Monika Szwajnos, Mateusz Byrdach, Marcin Franc, Aleksander Kaźmierczak, Jakub Kordasa, Konrad Szymański oraz trio w składzie: Mateusz Dębski – instrumenty klawiszowe, Piotr Filipowicz – gitara basowa, Grzegorz Masłowski – perkusja

Prowadzi: Krzysztof Tyniec

20:00

Koncert Galowy zespołu Lady Pank

Prowadzi: Krzysztof Tyniec

MAŁA SCENA

12.30

Uroczyste otwarcie Święta Saskiej Kępy

oraz odśpiewanie hymnu Święta
13.30

„Saska Kępa śpiewa Beatlesów”

Wykonawcy: Beata Banasik, Marta Kostur, Jakub Blokesz, Mariusz Oziu Orzechowski, Jakub Pawlak, Paweł Ruszkowski, Jakub Zuckerman oraz zespół „Deadly Plants”

Prowadzi: Krzysztof Tyniec

15.00

„Uciekaj moje serce”

Piosenki Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, Wykonawcy: Karolina Burek, Justyna Kokot, Dominika Majewska, Jakub Blokesz, Mariusz Oziu Orzechowski, Maciej Piasny oraz zespół „The Jobers” pod kierownictwem Marcina Partyki, Gość specjalny: Magda Umer, przy fortepianie Wojciech Borkowski

Prowadzi: Paweł Sztompke

16.30

„Saska Kępa tańczy Rock and Rolla”

Wykonawcy: zespół Deadly Plants w składzie: Misza Borowitz – wokal, Krzysztof Augustynowicz – saksofon, Mikołaj Bogdański – gitara, Sławomir Nowak – bas, Bartosz „Rudi” Wilczkiewicz – perkusja

Prowadzi: Krzysztof Tyniec

18.30

„Nie mówię żegnaj”

Piosenki Marka Gaszyńskiego, Wykonawcy: Marta Kostur, Agnieszka Przekupień, Anastazja Simińska, Piotr Dąbrówka, Grzegorz Paczkowski, Łukasz Szczepanowski oraz zespół „The Jobers” pod kierownictwem Marcina Partyki, Gość specjalny: Natalia Sikora

Prowadzi: Paweł Sztompke

ULICE SASKIEJ KĘPY

12:00 - Ulica Francuska

Parada ulicą Francuską

od skrzyżowania z ul. Lipską do Małej Sceny przy ul. Obrońców

PROM Kultury Saska Kępa

„Bo we mnie jest seks”

Piosenki Kaliny Jędrusik z Kabaretu Starszych Panów, Wykonawcy: Karolina Burek, Anna Federowicz, Klaudia Kuchtyk, Aurelia Luśnia, Karolina Łopuch, Dominika Majewska Towarzyszy im Marcin Partyka – fortepian, oraz kwartet smyczkowy „Ladies Quartet” w składzie: Anna Witkowska – I skrzypce, Anna Konrad – II skrzypce Justyna Żukowska – altówka, Małgorzata Banach – wiolonczela

Prowadzi: Paweł Sztompke

Po koncercie: potańcówka, gra zespół Deadly Plants

Francuska 4

Fundacja KOS

Wystawa: „Symbol wrześniowej barykady 1939”

Francuska 7-9A

Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa

Wystawy: „Saska Kępa wczoraj i dziś”, „Ludzie Saskiej Kępy”, „Piękni dwudziestoletni”

Francuska/Obrońców 20

Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej

Francuska 17-23

Stowarzyszenie ŁADna Kępa

Wystawa: „Architekci, Architektura i Miejsca Saskiej Kępy”

Nobla 18/26

Ogródek Jordanowski, g. 10:00–14:00

Występy dzieci z przedszkoli, szkół, Ognisk Pracy Pozaszkolnej. Wystawa Fundacji KOS „Historia Saskiego Dębu”

Obrońców 12

Garden Art Galery

Otwarta pracownia twórcza Anny Foryckiej-Putiatyckiej. Wystawa malarzy i rzeźbiarzy warszawskich

Obrońców 28/30 Doświadczalna Pracownia Litografii
Plac Przymierza Stoiska kilkudziesięciu Artystów Saskiej Kępy
Paryska stoiska rzemiosła artystycznego: biżuteria, ceramika, wyroby z drewna
Francuska i Paryska „Bardowie Święta Saskiej Kępy” – autorskie recitale