Program Święta

DZIEŃ PIERWSZY (18.06)

SCENA 1

14.00 Uroczysta inauguracja Jubileuszu pt.: „Od 100 lat w Warszawie. Grochów - Saska Kępa - Gocław” a podczas niej:
  • Parada konna
  • Wystąpienia Władz Dzielnicy Praga-Południe
  • Wręczenia nagród
  • Odznaczenia Kamień Kamionka
  • Rys historyczny i recytacje - Tomasz Marzecki
  • Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego - - Tamburmajor Adam Czajkowski w repertuarze patriotycznym
  • Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą Pawła Szkopa w repertuarze historyczno-patriotycznym
16.50 “Wiosenny spacer po Warszawie” w wykonaniu Wychowanków Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
18.00 Warszawska Orkiestra Sentymentalna - Utwory polskiej przedwojennej sceny muzycznej
19.30 Piotr Zioła - Repertuar autorski, współczesna muzyka pop
20.45 SMOLIK & KEW FOX - Repertuar autorski z najnowszej płyty

SCENA 2 (19.06)

15.00 „Raj nie życie” - Spektakl muzyczny przeniesiony wprost z kabaretów przedwojennej Warszawy. Wykonanie Ewa Lorska i Jarosław Witaszczyk aktorzy scen warszawskich
16.00 Kapela Sztajer - Szlagiery przedwojennej Warszawy
17.00 Kapela „Grzeczni Chłopcy”- Teksty polskich poetów w jazzowej i swingowej aranżacji
18.00 Heniek Małolepszy i Przemysław Śmiech - „Mowa z Grochowa” i szlagiery „pod nogie” - reportaż
18.30 “PARYŻ NOCĄ” Recital Jana Jakuba Należytego - Artysty Krakowskiego Teatru Komedia
19.30 D: AMORE - Muzyczna podróż śladami miłości - Spektakl muzyczny - wykonanie i reżyseria Nicola Palladini z towarzyszeniem sekcji muzycznej

SCENA 3

11.00 Prezentacja amatorskiego dorobku kulturalnego dzielnicy Praga-Południe
15.00 „Warszawskie legendy” - Profesjonalny spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów scen warszawskich Reżyseria Anna Lenartowicz
17.00 Prezentacja amatorskiego dorobku kulturalnego dzielnicy Praga-Południe

DZIEŃ DRUGI

SCENA 1

14.00 Teatr N.O.R.A. - „NIE MA JAK POMPA” Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. Kierownictwo artystyczne Krzysztof Konrad, Borys Somerschaf
15.00 Projekt muzyczny Sound of Affection - Kompozycje oraz standardy jazzowe w aranżacjach - Jakuba Paulskiego
16.00 Zespół Homo Homini - Kultowy Polski Zespół wokalno-instrumentalny - muzyka z pogranicza folk-roca i popu - Założyciel i lider Zespołu - Aleksander Nowacki
17.30 Jakub Misieniec & Piotr Szewczyk - Kapela jazzowo-folkowa z Orawy i Podhala
18.40 „Tribute To Tadeusz Nalepa” Koncert - Największe kultowe przeboje Tadeusza Nalepy - lider Zespołu Marcin Kołdra
20.00 Zespół Tańca Irlandzkiego REELANDIA - Pokaz Tańca Irlandzkiego, choreografia Edyta Jakubowska, Manager Sławomir Strzykowski oraz Pokaz tanców Latynoamerykańskich
20.30 „Kocham Cię Broadway”- Rewia Szlagierów Musicalowych Reżyseria Nicola Palladini duet wokalny Serena Ollardoa i Nicola Palladini oraz sekcja taneczna i muzyczna

SCENA 2

14.00 Zespół Wokalny „ORION” - Piosenki o Warszawie pod batutą Maii Sadłowskiej
15.00 „Jestem kawał chłopa”- Program satyryczno-obyczajowy Scenariusz i reżyseria Tadeusz Ross
16.05 Prezentacja polskich tańców narodowych w formie towarzyskiej - Zespół Pieśni i Tańca „POLTEX” z Łodzi
16.30 Retro Piosenki recital Moniki Węgiel
17.25 As Belezas do Brasil (Międzynarodowa Grupa Taneczna) - Brazylijska rewia taneczna
17.35 Zespół The Ball - Kultowe przeboje Jima Morrisona w wykonaniu Marcina Rychcika
19.00 As Belezas do Brasil (Międzynarodowa Grupa Taneczna) - Brazylijska rewia taneczna
19.15 The GiGsters - Eksperymentalny Zespół Wokalny z gościnnym udziałem solisty Jnr Robinsona
20.30 Mamadou Diouf i Sama Yoon - Repertuar autorski - Afro, Jazz, Folk, Reggae

SCENA 3

12.00 Prezentacja amatorskiego dorobku kulturalnego dzielnicy Praga-Południe
14.00 „Kot w butach” - Profesjonalny spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów scen warszawskich Reżyseria Anna Lenartowicz
15.30 Czarodziej - Iluzjonista Tom „As” pokaz dla dzieci autorstwa Tomasza Bielińskiego
16.00 Prezentacja amatorskiego dorobku kulturalnego dzielnicy Praga-Południe