POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 11:20 (ulica Zwycięzców)
54 aktualna temperatura -4 °C
ciśnienie 1027 hPa pm2.5 34 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 61% pm10 50 μg/m3
czwartek , 8 grudnia 2011 r. Zaproponuj newsa!

Wyjątkowa sztuka w Café Baobab i Szperando

The Alternative Fuel of Friendship to projekt Jackie Sumell realizowany w czasie pobytu twórczego w ramach programu A-I-R Laboratory w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracując z innymi artystami stara się pokazać, co dzieje się z ich pracą, jeżeli jest ona motywowana jedynie chęcią podarowania jej - bliskim, przyjaciołom lub nieznajomym.

Sumell wzywa do odrzucenia paradygmatu instytucji i rynku sztuki na rzecz nieskrępowanej regułami pracy twórczej, której siłą napędową ma być wspólnota oparta na przyjaźni. Artystów sytuuje na pozycji pionierów zmiany społecznej, niosących kreatywne rozwiązania światu ogarniętemu kryzysem.

- reklama -
Wydarzenie będące zwieńczeniem projektu odbędzie się na Saskiej Kępie już w najbliższą sobotę 10 grudnia. Wezmą w nim udział obecni rezydencji A-I-R Laboratory: Susanne Bürner, Martin Falck, Vaclav Magid, Miya Masaoka, Sara Kaaman - proponując interwencje w przestrzeni sklepu Szperando w godz 18.00-20.00, ul. Berezyńska 24 oraz Café Baobab godz. 20.00-21.00, ul. Francuska 31.

Amerykańska artystka Jackie Sumell w swojej pracy twórczej zaciera granice między sztuką i społecznym aktywizmem, prowokując wydarzenia i spotkania, do których w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by nie doszło. Jej projekt zatytułowany The House That Herman Built powstaje od 2003 roku we współpracy z Hermanem Wallacem, który od ponad trzydziestu lat przebywa w celi o zaostrzonym rygorze. Intensywna wymiana korespondencji, sporadyczne spotkania i rozmowy telefoniczne między artystką i więźniem doprowadziły do wybudowania domu, o jakim marzył Herman.

Organizatorzy: CSW Zamek Ujazdowski, A-I-R Laboratory. We współpracy z Location One, dzięki wsparciu Trust for Mutual Understanding.

Tagi: Ulica Berezyńska, Ulica Francuska,

Zobacz również
Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

poniedziałek, 30.10.2017 157

Chwyć stery w swoje ręce i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Na Saskiej Kępie wystartował AirPoint - Symulator Lotu oraz pierwsza stacjonarna galeria WarsawGiftShop! To najbardziej odlotowe miejsce w Warszawie! [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram