POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 01:00 (ulica Zwycięzców)
44 aktualna temperatura 14 °C
ciśnienie 1011 hPa pm2.5 26 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 88% pm10 38 μg/m3
niedziela, 8 kwietnia 2018 r. Paulina

Radość Wolności - XIII Święto Saskiej Kępy

Już 26 maja odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie na naszej pięknej dzielnicy, czyli Święto Saskiej Kępy! Tegoroczna już XIII edycja odbędzie się pod hasłem „Radość Wolności”. Na zgromadzonych czeka moc atrakcji.

W tym roku Święto Saskiej Kępy będzie niezwykle wyjątkowy. Przeniesiemy się bowiem do Warszawy lat 20. XX wieku, czyli jednego z najbardziej wyrazistych okresów niepodległej Polski. Po latach zaborów i zniewolenia Polacy mogą w końcu cieszyć się z uzyskanej wolności. Na ulicach powraca wielkomiejskie życie. Powstają nowe budowle, a starsze są odpowiednio remontowane. W szybkim tempie rozwija się komunikacja. Powstają nowe kina, kabarety oraz otwierają się nowe, luksusowe lokale gastronomiczne. Powoli Warszawa staje się kolejną europejską metropolią. W końcu nie bez kozery nazywano ją „Paryżem Północy”.

26 maja na jeden dzień powrócimy do tych radosnych czasów. Będziemy mogli usłyszeć muzykę z tamtych lat. Na ulicach Saskiej Kępy będzie królował jak niegdyś swing, tango, a orkiestry taneczne będą rozbrzmiewać radosnymi rytmami.

Na dzień Saskiej Kępy przeznaczono budżet w wysokości około 400 tysięcy złotych. Organizatorem tegorocznej edycji jest Urząd Dzielnicy Pragi Południe, natomiast program artystyczny przygotowuje nasz saskokępski PROM Kultury. Za organizację techniczną odpowiada Centrum Promocji Kultury.

Dokładny plan poznamy już niebawem. Będziemy Was na bieżąco o tym informować!

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Święto Saskiej Kępy, Święto Saskiej Kępy 2018

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zgłoszenia na kiermasz artystyczny

Zgłoszenia na kiermasz artystyczny

poniedziałek, 9.04.2018 19

Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń stoisk artystycznych na XIII Święto Święto Saskiej Kępy: "Radość Wolności". [...]

Lady Pank zagra na tegorocznym Święcie Saskiej Kępy!

Lady Pank zagra na tegorocznym Święcie Saskiej Kępy!

czwartek, 27.04.2017 356

Wielkimi krokami zbliża się maj, a co za tym idzie? Oczywiście długo wyczekiwane Święto naszej pięknej Saskiej Kępy. Jak co roku czeka na nas moc atrakcji. [...]

Święto Saskiej Kępy 2016 - zgłoszenia

Święto Saskiej Kępy 2016 - zgłoszenia

poniedziałek, 15.02.2016 121

W dniu dzisiejszym rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń stoisk artystycznych i gastronomicznych na Święto 100-lecia przyłączenia Grochowa Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy” oraz „XI edycję Święta Saskiej Kępy”... [...]