11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 4 kwietnia 2018 r. Paulina

Jaki będzie plan miejscowy dla ogródków działkowych?

Już 17 kwietnia w Centrum Promocji Kultury (ulica Podskarbińska 2) odbędzie się dyskusja dotyczące przyszłości ogródków działkowych i ich przygotowanego przez Urząd Miasta planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystkich zainteresowanych tematem serdecznie zapraszamy do wzięcia w spotkaniu!

Temat Rodzinnych Ogrodów Działkowych jest od jakiegoś już czasu wielokrotnie poruszany. Nie dzieje się tak tylko za sprawą sławnego już „Tramwaju na Gocław”. Wiele osób (w tym mieszkańców naszej Saskiej Kępy) zadaje sobie pytanie: „co z resztą tego zielonego terenu? Czy trafi on w ręce deweloperów, którzy już zacierają na niego ręce? Czy może spotka go inny los?”. Pytań jest wiele, niestety jak na razie odpowiedzi brak, dlatego też już 17 kwietnia można przyjść na specjalny panel dyskusyjny, który będzie dotyczył właśnie przyszłości ogródków działkowych. Niestety projekt zagospodarowania tego obszaru nie obejmuje całej jego powierzchni. Stołeczni radni wyłączyli z niego pas o szerokości od 60 do 80 metrów. Fragment ten ma zostać bez ochrony planistycznej jeszcze przez kilka następnych lat.

Już od dzisiaj (4 kwietnia) do 8 maja 2018 r. będzie wyłożony do publicznego wglądu cały miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ogródków działkowych. Zapoznać się z planem można na kilka sposobów:

  • poprzez stronę architektura.um.warszawa.pl,
  • na wystawie plenerowej w okolicach wejścia na działki od strony Kinowej,
  • w czasie dyżurów z projektantem:
    • w środę 11 kwietnia w godz. 16.00-19:00 w Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
    • w sobotę 21 kwietnia w godz. 10:00-14:00 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe
  • bezpośrednio w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego (parter, czarna sala w godzinach od 8 do 16, od poniedziałku do piątku).

Uwagi dotyczące tego planu można zgłosić do 29 maja w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przy ulicy Marszałkowskiej 77/79 osobiście, pocztą oraz w postaci elektronicznej bądź za pośrednictwem strony internetowej.

Sprawie będziemy się bacznie przyglądać i sprawdzać jak idą prace nad tym projektem. A Wy jak myślicie, jaki los czeka ogródki działkowe? Czekamy na Wasze opinie!

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też