27 aktualna temperatura -1 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 16 μg/m3
Cóż... Bywało lepiej. wilgotność 91% pm10 18 μg/m3
wtorek, 17 marca 2020 r. Damian

[Aktualizacja] Święto Saskiej Kępy 2020 w rytmie ekologii

Aktualizacja [19 marca 2020]

Zapadła decyzja o przesunięciu terminu tegorocznego Święta Saskiej Kępy, o zmianie na swoim profilu na Facebooku poinformował burmistrz naszej dzielnicy - Tomasz Kucharski: Dziś Zarząd Dzielnicy zdecydował o przesunięciu terminu realizacji tegorocznego Święta Saskiej Kępy. 15.edycja ŚSK ma się odbyć pod hasłem NATURAlnie, a my dbając przede wszystkim o Państwa zdrowie i zdrowie naszych pracowników i ich rodzin podjęliśmy trudną ale konieczną decyzję o przełożeniu terminu powyższej imprezy. Wszystkie nasze działania podyktowane są troską o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie. Rokrocznie na Święcie zjawiało się około 100 tyś osób, zaś sama impreza była gwarna radosna i roztańczona. Chciałbym, aby tak pozostało.

Święto Saskiej Kępy 2020

23 maja odbędzie się po raz piętnasty Święto Saskiej Kępy. W tym roku wydarzenie będzie promowało ekologię. Prom Kultury zachęca wystawców i wolontariuszy do udziału w imprezie.

Tradycyjnie pod koniec maja każdego roku odbywa się Święto Saskiej Kępy, gdzie można cieszyć się sztuką i muzyką. Urząd Dzielnicy Praga Południe wraz z Burmistrzem Tomaszem Kucharskim zaprasza mieszkańców Warszawy na kolejną odsłonę tego kultowego święta. W tym roku impreza ma na celu propagowanie ekologii, dlatego nie bez powodu hasłem przewodnim piętnastej edycji wydarzenia jest "Święto Saskiej Kępy – NATURAlnie!". Podobnie, jak w poprzednich latach, również w tym roku odbędą się koncerty, wystawy dzieł sztuki oraz kolorowa parada. Ponadto możemy spodziewać się targu śniadaniowego. Wydarzenie mają również uświetnić projekcje filmów dokumentalnych oraz warsztaty propagujące ekologię w teorii i praktyce. Za program artystyczny odpowiedzialny jest Prom Kultury Saska Kępa, natomiast za obsługę techniczną imprezy odpowiada Centrum Promocji Kultury.

Saskokępski Prom przyjmuje zgłoszenia chętnych wystawców sztuki - rękodzielników i rzemieślników, którzy swoją twórczość opierają na naturalnych surowcach.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy się zapoznać z regulaminem. Priorytetem przy wyborze wystawców będzie wysoka jakość produktów nawiązująca do tegorocznego motywu wydarzenia - "Święto Saskiej Kępy- NATURAlnie".

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca wyłącznie za pomocą formularza internetowego. Zakwalifikowani wystawcy otrzymają wiadomość zwrotną do 7 kwietnia.

Podczas Święta Saskiej Kępy nie może również zabraknąć wolontariuszy. Prom Kultury poszukuje chętne osoby do charytatywnej pracy podczas piętnastej edycji wydarzenia. Wymagana jest jedynie dyspozycyjność w dniu 23 maja przez przynajmniej 6 godzin. Zgłoszenia należy wysyłać za pomocą formularza internetowego. Wyniki rekrutacji mają zostać ogłoszone do 20 kwietnia.

W ubiegłym roku hasłem przewodnim Święta Saskiej Kępy było "Jak dobrze mieć sąsiada". Na wydarzeniu wystąpili między innymi Katarzyna Żak z zespołem, którzy wykonali koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. Pojawił się także Stanisław Soyka, a gwiazdą wieczoru była Kayah z zespołem The Best.

Listę artystów tegorocznego Święta Saskiej Kępy poznamy za kilka tygodni.

Tagi: Święto Saskiej Kępy, Maj, Prom Kultury

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
2020 bez konkursu piosenki francuskiej

2020 bez konkursu piosenki francuskiej

sobota, 18.04.2020 3

Konkurs piosenki francuskiej został odwołany. Wszystkiemu winna pandemia koronawirusa. [...]

Odholowany samochód po Święcie Saskiej Kępy. Przykra niespodzianka, która słono kosztowała

Odholowany samochód po Święcie Saskiej Kępy. Przykra niespodzianka, która słono kosztowała

sobota, 29.06.2019 109

W sobotę 25 maja Saska Kępa obchodziła swoje doroczne święto. Ulica Francuska i Paryska zamieniły się w wielki i barwny deptak wypełniony stoiskami. Nieopodal ustawione były sceny, na których odbyły się koncerty. [...]

Przed nami 7. edycja Konkursu Piosenki Francuskiej

Przed nami 7. edycja Konkursu Piosenki Francuskiej

wtorek, 21.05.2019

To już siódmy raz, gdy będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze francuskie piosenki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wielki finał odbędzie się już 7 lipca. [...]

„Zabierz auto z Saskiej Kępy” – podczas święta dzielnicy szykują się zmiany w organizacji ruchu

„Zabierz auto z Saskiej Kępy” – podczas święta dzielnicy szykują się zmiany w organizacji ruchu

sobota, 18.05.2019

W sobotę 25 maja odbędzie się wielkie sąsiedzkie święto Saskiej Kępy. Na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje. To też doskonała możliwość, by poznać swoich sąsiadów. Podczas Święta Saskiej Kępy mieszkańcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. [...]

Zobacz też