66 aktualna temperatura 4 °C
ciśnienie 1004 hPa pm2.5 46 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 65% pm10 74 μg/m3
poniedziałek, 16 marca 2020 r. Damian

[Akutalizacja] Koronawirus - życie pełne ograniczeń

Rozprzestrzeniająca się na świecie pandemia sparaliżowała nasze życie. Zamknięte zostały szkoły, uczelnie, a także obiekty kulturalne i sportowe. Odwołano także wszelkie wydarzenia.

4 marca, w Polsce odnotowany został pierwszy przypadek koronawirusa. Od tamtej pory liczba zachorowań w naszym kraju stale rośnie. Dlatego wdrożone zostały szczególne środki ostrożności mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W czwartek wprowadzony został w Polsce stan zagrożenia epidemicznego.

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od 16 marca do 25 marca zostaną zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola, a także uczelnie. Ponadto decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 12 do 25 marca zawieszona zostanie praca obiektów kulturalnych między innymi bibliotek publicznych, domów kultury, teatrów, kin czy galerii sztuki. Oznacza to, że zaplanowane w tych dniach wydarzenia zostaną przełożone na inny termin lub odwołane.

W związku z tym Saskokępski Prom Kultury przy ul. Brukselskiej 23 odwołał wszystkie spektakle w dniach objętych zakazem imprez masowych. Jeśli ktoś ma zakupione bilety na te wydarzenia, może ubiegać się o zwrot pieniędzy. Aby nie doprowadzić do jeszcze większego rozprzestrzeniania się koronawirusa, Prom Kultury radzi nie spieszyć się z wymianą, dlatego daje na to czas aż do 30 czerwca 2020.

Zwroty zakupionych biletów online realizowane są drogą elektroniczną lub telefoniczną. W tym celu należy wejść na stronę internetową info@ewejsciowki.pl lub zadzwonić pod numer: 79 204 22 88.

W przypadku posiadania tradycyjnego biletu można je zwracać osobiście w domu kultury, wyjątkowo także bez paragonu.

Dla Waszej wygody podajemy Wam kontakt do kasy biletowej:
Adres e-mailowy: bilety@promkultury.pl
Numer telefonu: 22 277 08 02
Kasa PROMu Kultury jest czynna codziennie od 11:00 do 19:30.

Działania prewencyjne wprowadziła także klubokawiarnia Towarzyska przy ulicy Zwycięzców 49. Lokal podobnie, jak pozostałe placówki oświatowe czy kulturalne, zawiesił działalność do środy 25 marca.

Ograniczenia wprowadzone zostały także w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe. Teraz tylko na parterze w Wydziale Obsługi Mieszkańców będzie można załatwić wszystkie sprawy urzędowe. Co więcej, przy wejściu do gmachu (obok stanowiska ochrony) udostępniony zostanie specjalny telefon dla interesantów, z którego będzie można połączyć się z pracownikami urzędu. Do dyspozycji mieszkańców wciąż pozostanie Punkt Informacyjny.

Aktualizacja [18 marca 2020]

W związku z wieloma zgłoszeniami od mieszkańców Pragi-Południe i informacjami o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób w grupach po kilkanaście osób, będących w różnym wieku na placach zabaw, Zarząd Dzielnicy mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny, w celu przeciwdziałania tworzeniu się warunków sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, będących w administrowaniu dzielnicy do odwołania.

Aktualizacja [19 marca 2020]

Zarząd Dzielnicy zdecydował o przesunięciu terminu realizacji tegorocznego Święta Saskiej Kępy. 15.edycja ŚSK ma się odbyć pod hasłem NATURAlnie, a my dbając przede wszystkim o Państwa zdrowie i zdrowie naszych pracowników i ich rodzin podjęliśmy trudną ale konieczną decyzję o przełożeniu terminu powyższej imprezy. Nowy termin jeszcze nie jest znany.

Tagi: Koronawirus, Epidemia, Pandemia, Wirus, Covid-19

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Jak załatwiać sprawy w czasach zarazy?

Jak załatwiać sprawy w czasach zarazy?

czwartek, 2.04.2020

Pandemia koronawirusa niesie za sobą nie tylko ogromne zagrożenie, ale także szereg ograniczeń. Sprawdziliśmy, jak w obecnej sytuacji funkcjonuje Urząd Dzielnicy Praga Południe i poczty na terenie Saskiej Kępy. Podpowiadamy także, gdzie należy się zgłosić z bolącym zębem. [...]

Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

środa, 1.04.2020 1891

Jeden z pracowników Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej 4/24 zwraca się z prośbą o pomoc. Blok Operacyjny potrzebuje środków ochronnych - brakuje masek, rękawiczek oraz ochraniaczy na buty. Liczymy na Wasze wsparcie! [...]

Koronawirus wymusza zmiany

Koronawirus wymusza zmiany

środa, 1.04.2020

Pandemia koronawirusa narasta na sile. Urząd Miasta i Urząd Dzielnicy wprowadzają nowe zmiany w funkcjonowaniu. [...]

[AKTUALIZACJA] Na Saskiej Kępie grasuje kot z niebezpieczną bakterią

[AKTUALIZACJA] Na Saskiej Kępie grasuje kot z niebezpieczną bakterią

poniedziałek, 21.05.2018 417

Otrzymaliśmy od jednej z mieszkanek Saskiej Kępy niepokojącą informację, że po Saskiej Kępie błąka się kot, który jest nosicielem groźnej bakterii. Apelujemy o zachowanie należytej ostrożności. [...]

Zobacz też