49 aktualna temperatura 10 °C
ciśnienie 1017 hPa pm2.5 29 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 98% pm10 45 μg/m3
poniedziałek, 16 marca 2020 r. Damian

[Akutalizacja] Koronawirus - życie pełne ograniczeń

Rozprzestrzeniająca się na świecie pandemia sparaliżowała nasze życie. Zamknięte zostały szkoły, uczelnie, a także obiekty kulturalne i sportowe. Odwołano także wszelkie wydarzenia.

4 marca, w Polsce odnotowany został pierwszy przypadek koronawirusa. Od tamtej pory liczba zachorowań w naszym kraju stale rośnie. Dlatego wdrożone zostały szczególne środki ostrożności mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W czwartek wprowadzony został w Polsce stan zagrożenia epidemicznego.

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od 16 marca do 25 marca zostaną zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola, a także uczelnie. Ponadto decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 12 do 25 marca zawieszona zostanie praca obiektów kulturalnych między innymi bibliotek publicznych, domów kultury, teatrów, kin czy galerii sztuki. Oznacza to, że zaplanowane w tych dniach wydarzenia zostaną przełożone na inny termin lub odwołane.

W związku z tym Saskokępski Prom Kultury przy ul. Brukselskiej 23 odwołał wszystkie spektakle w dniach objętych zakazem imprez masowych. Jeśli ktoś ma zakupione bilety na te wydarzenia, może ubiegać się o zwrot pieniędzy. Aby nie doprowadzić do jeszcze większego rozprzestrzeniania się koronawirusa, Prom Kultury radzi nie spieszyć się z wymianą, dlatego daje na to czas aż do 30 czerwca 2020.

Zwroty zakupionych biletów online realizowane są drogą elektroniczną lub telefoniczną. W tym celu należy wejść na stronę internetową info@ewejsciowki.pl lub zadzwonić pod numer: 79 204 22 88.

W przypadku posiadania tradycyjnego biletu można je zwracać osobiście w domu kultury, wyjątkowo także bez paragonu.

Dla Waszej wygody podajemy Wam kontakt do kasy biletowej:
Adres e-mailowy: bilety@promkultury.pl
Numer telefonu: 22 277 08 02
Kasa PROMu Kultury jest czynna codziennie od 11:00 do 19:30.

Działania prewencyjne wprowadziła także klubokawiarnia Towarzyska przy ulicy Zwycięzców 49. Lokal podobnie, jak pozostałe placówki oświatowe czy kulturalne, zawiesił działalność do środy 25 marca.

Ograniczenia wprowadzone zostały także w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe. Teraz tylko na parterze w Wydziale Obsługi Mieszkańców będzie można załatwić wszystkie sprawy urzędowe. Co więcej, przy wejściu do gmachu (obok stanowiska ochrony) udostępniony zostanie specjalny telefon dla interesantów, z którego będzie można połączyć się z pracownikami urzędu. Do dyspozycji mieszkańców wciąż pozostanie Punkt Informacyjny.

Aktualizacja [18 marca 2020]

W związku z wieloma zgłoszeniami od mieszkańców Pragi-Południe i informacjami o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób w grupach po kilkanaście osób, będących w różnym wieku na placach zabaw, Zarząd Dzielnicy mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny, w celu przeciwdziałania tworzeniu się warunków sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, będących w administrowaniu dzielnicy do odwołania.

Aktualizacja [19 marca 2020]

Zarząd Dzielnicy zdecydował o przesunięciu terminu realizacji tegorocznego Święta Saskiej Kępy. 15.edycja ŚSK ma się odbyć pod hasłem NATURAlnie, a my dbając przede wszystkim o Państwa zdrowie i zdrowie naszych pracowników i ich rodzin podjęliśmy trudną ale konieczną decyzję o przełożeniu terminu powyższej imprezy. Nowy termin jeszcze nie jest znany.

Tagi: Koronawirus, Epidemia, Pandemia, Wirus, Covid-19

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Darmowe atrakcje na Wiśle

Darmowe atrakcje na Wiśle

poniedziałek, 31.08.2020 8

Sezon rejsów po Wiśle zakończy się za miesiąc. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie można bezpłatnie popłynąć kultową, drewnianą łodzią i posłuchać ciekawostek. Ponadto można się także wybrać na spływ kajakowy. [...]

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

niedziela, 30.08.2020 9

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych. Fundacja Urszuli Jaworskiej od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. [...]

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Zobacz też