POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 04:30 (ulica Zwycięzców)
46 aktualna temperatura -14 °C
ciśnienie 1031 hPa pm2.5 28 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 75% pm10 38 μg/m3
poniedziałek , 17 kwietnia 2017 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Café Baobab zamknięty!

Café Baobab to miejsce gdzie już przy wejściu można było poczuć ten niesamowity klimat dalekiej Afryki. Goście tego lokalu mogli spróbować tradycyjnych dań kuchni senegalskiej. Niestety znany i lubiany Café Baobab przeszedł do historii - został zamknięty.

Café Baobab istniała na Saskiej Kępie od dziewięciu lat. Przez ten czas zyskała rzeszę stałych klientów i powszechne uznanie. Według informacji z ich strony internetowej to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można było zasmakować tradycyjnej kuchni Senegalu. Goście tego lokalu nie tylko chwalili go za jakość serwowanych dań, ale również za przesympatyczną obsługę i urokliwy klimat. Sam szef Baobabu Azis Seck to człowiek niezwykle pozytywny i optymistycznie podchodzący do ludzi i życia. Nazwany został „Ambasadorem Senegalu z Francuskiej”, gdyż aktywnie udziela się w promowanie kultury zachodnioafrykańskiej. Również na święcie Saskiej Kępy można było poczuć i poznać lepiej zwyczaje panujące w Senegalu, dzięki właśnie zaangażowaniu pracowników Café Baobab. W wywiadzie przeprowadzonym przez nasz portal Azis Seck podkreślał, że „(…) My nie ograniczamy się do jedzenia. Przyciągamy Warszawiaków na różne sposoby. Jest oglądanie meczów, filmów. Chcemy żyć z tutejszymi, a nie - obok nich i pokazać im skąd jesteśmy(…)”. Cały wywiad z szefem saskokępskiego Baobabu można przeczytać tutaj.

W nawiązaniu do słów Pana Azisa nie tylko w Cafe Baobab można było dobrze zjeść. Również organizowane były muzyczne spotkania: koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions. W niezwykłej atmosferze można było posłuchać różnych utworów w wykonaniu afro-muzyków i nie tylko. Spotkania te odbywały się co dwa tygodnie i trwały od maja do września. Jednak mimo zamknięcia Café Baobab planowane są kolejne spotkania muzycznie. Na razie dopracowywana jest jeszcze logistyka tych wydarzeń, ale nieoficjalnie sezon ma się rozpocząć 13 maja. Będziemy Was na bieżąco o tym informować!

Tagi: Cafe Baobab, Zagrajmy Pod Baobabem

Zobacz również
Spotkanie z Osiecką w Teatrze Rampa

Spotkanie z Osiecką w Teatrze Rampa

czwartek, 2.02.2017 41

20 stycznia odbyła się premiera niesamowitego spektaklu w reż. Cezarego Domagały pt. „Cafe Sax – piosenki Agnieszki Osieckiej” w Teatrze Rampa. To niepowtarzalna okazja by posłuchać ponadczasowych piosenek tej wybitnej poetki. [...]

Muzyczne spotkania na Francuskiej - Zagrajmy pod Baobabem!

Muzyczne spotkania na Francuskiej - Zagrajmy pod Baobabem!

sobota, 3.09.2016 29

We wrześniu odbędą się dwa ostatnie wydarzenia wpisane w program tegorocznych muzycznych spotkań na Francuskiej. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki