POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
50 aktualna temperatura 5°C
ciśnienie 995 hPa pm2.5 30 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 69% pm10 40 μg/m3
niedziela , 16 lipca 2017 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

„Taką nas ścieżką poprowadź 2017” - ruszył X. przegląd Osieckowy

Ruszyły zapisy na jubileuszowy Mazowiecki X. Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej pod hasłem „Taką nas ścieżką poprowadź 2017”. Zachęcamy do udziału!

Ten jubileuszowy Przegląd odbędzie się w Sali Widowiskowej Promu Kultury Saska Kępa, przy ulicy Brukselskiej 23. Przygotowano na tę okazję dwie kategorie konkursowe: konkurs wokalny i literacki. W konkursie wokalnym uczestnicy wykonają wybraną piosenkę z repertuaru Agnieszki Osieckiej, natomiast w konkursie literackim należy napisać wiersz, który inspirowany jest twórczością tej wybitnej poetki. 21 października br. odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, na którym poznamy zwycięzców tych dwóch konkursów, a także zaprezentowane zostaną najbardziej interesujące wykonania tegorocznego Przeglądu. Do tej inicjatywy mogą zgłaszać się uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i pomaturalnych z województwa mazowieckiego, a także uczniowie, którzy uczęszczają do szkół imienia Agnieszki Osieckiej z terenu całego kraju. Osoby studiujące również mogą wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy zgłosić się indywidualnie i podać nazwę swojej uczelni. Honorowym patronatem Przeglądu jest Burmistrz Dzielnicy Pragi-Południe m.st. Warszawy – Pan Tomasz Kucharski oraz Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej. Finansowany jest przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy w ramach WIE, a wsparcia udzielił Teatr Oratorium w Warszawie.

Wszelkie pytania dotyczące Przeglądu należy kierować na adres mailowy teatrnora@gmail.com lub pod numerem telefonu 518 692 150. Regulaminy konkursów i karty zgłoszeniowe dostępne w załącznikach poniżej. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Tagi: Agnieszka Osiecka, artyści, jubileusz, konkurs,

Zobacz również

Wioślarski Puchar Wisły na Saskiej Kępie

Wioślarski Puchar Wisły na Saskiej Kępie

czwartek, 25.05.2017 6

Już po raz dziewiąty warszawscy wioślarze będą ze sobą rywalizować w Regatach o Puchar Wisły. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Towarzystwo Wioślarskie Syrenka. Zawody odbędą się w sobotę, 3 czerwca na naszej Saskiej Kępie! [...]

Mija 10 lat od odsłonięcia pomnika Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie

Mija 10 lat od odsłonięcia pomnika Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie

piątek, 19.05.2017 21

Pomnik Agnieszki to na pewno jedno z bardziej charakterystycznych miejsc na Kępie, a przede wszystkim na ulicy Francuskiej. To tutaj też każdego roku dociera uroczysta parada otwierająca Święto Saskiej Kępy. [...]

Ważne tematy

Reklama