11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 20 czerwca 2020 r. Damian

Zgłoś się do konkursu "Warszawa w kwiatach 2020"

Rusza kolejna edycja konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni 2020”. Zgłaszać się można do 3 lipca.

Tradycją się stało, że każdego roku odbywa się w stolicy konkurs "Warszawa w kwiatach i zieleni". To już 37 edycja tego wydarzenia. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie mieszkańców stolicy do dekorowania przestrzeni prywatnych. Podobnie, jak w ubiegłych latach do konkursu dołącza także Saska Kępa. Będzie tu prowadzony osobny plebiscyt "Saska Kępa w kwiatach 2020".

Podczas tegorocznej odsłony konkursu zostaną przyznane nagrody w nowej kategorii, mianowicie eko ogród/ogród nowoczesny. Przewidziana też została wyjątkowa Nagroda imienia Zofii Wóycickiej, która zostanie wręczona zwycięzcom pozostałych czterech nominacji, czyli „Balkony, loggie i okna", „Ogródki” oraz „Ogrody i ogródki przydomowe”. Warto dodać, że w plebiscycie mogą wziąć też udział obiekty niewymienione na liście nominacji.

Do konkursu może się każdy zgłosić, zarówno mieszkańcy, a także firmy funkcjonujące na terenie Warszawy, które podejmują ogrodnicze inicjatywy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy się wcześniej zarejestrować. Zgłoszenia do plebiscytu prowadzone są w formie elektronicznej, a także w papierowej. Jeżeli wybierzecie drogę internetową, na stronie tpw.org.pl lub warszawawkwiatach.pl należy wypełnić specjalny formularz.

Korzystając z papierowej formy rejestracji, należy osobiście lub korespondencyjnie dostarczyć zgłoszenie do Towarzystwa Przyjaciół Warszawy z siedzibą przy Placu Zamkowym 10/2 (00-270 Warszawa). Termin na rejestrację mija w środę 3 lipca.

Zgłaszając się elektronicznie, zdjęcia nominowanych dekoracji kwiatowych należy zapisać na nośnikach zewnętrznych - płyta CD, DVD lub Pendrive.

Mieszkańcy Saskiej Kępy mogą za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Saskiej Kępy zarejestrować się w tym plebiscycie. Wystarczy zadzwonić pod numer 602-590-305 lub alternatywnie wysłać maila.

Ogłoszenie wyników konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni 2020” odbędzie się 6 września 2020, a wręczenie nagród nastąpi najpóźniej do 30 września. Równolegle do ogólnowarszawskiego Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni 2020” . Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy wyłoni zwycięzców lokalnego plebiscytu „Saska Kępa w kwiatach 2020”. Ten drugi zostanie rozstrzygnięty 16 listopada.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy już od ponad 40 lat zabiega o to, aby każdy element stołecznej przestrzeni był udekorowany pięknymi kwiatami. Już przedwojenny Prezydent Warszawy Stefan Starzyński propagował idee zazieleniania stolicy. Obecnie konkurs odbywa się w nieco innej formule, ale cel pozostał bez zmian.

Tagi: Konkurs, Kwiaty, Plebiscyt, 2020

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

wtorek, 1.09.2020 23

Plebiscyt najlepszych księgarni w Warszawie został rozstrzygnięty. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy znajdujące się na Saskiej Kępie. Sprawdź, które! [...]

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

środa, 12.08.2020 32

Pod koniec lipca Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy zakończył modernizację skweru przy ulicy Egipskiej. Poza zielenią pojawiły się tu nowe ławki, a także oświetlenie rzeźby. [...]

Bohdan Lachert upamiętniony na Woli

Bohdan Lachert upamiętniony na Woli

poniedziałek, 22.06.2020 23

15 czerwca wybitny architekt Bohdan Lachert został upamiętniony na Woli. Tablica z jego imieniem i nazwiskiem została odsłonięta na skwerze przy Alei Solidarności. [...]

2020 bez konkursu piosenki francuskiej

2020 bez konkursu piosenki francuskiej

sobota, 18.04.2020 3

Konkurs piosenki francuskiej został odwołany. Wszystkiemu winna pandemia koronawirusa. [...]

Zobacz też