POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:40 (ulica Zwycięzców)
65 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 45 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 61% pm10 70 μg/m3
czwartek , 19 czerwca 2014 r. , Wiktor Zaproponuj newsa!

Wybory przedstawicieli Rady Osiedla - głosowanie 29 czerwca.

29 czerwca mieszkańcy Pragi Południe wybiorą swoich przedstawicieli do Rady Osiedla. Dzielnica podzielona jest na 8 osiedli. Tego dnia wybory odbędą się na osiedlach: Gocław, Grochów Centrum, Grochów Kinowa, Grochów Południowy, Grochów Północny, Kamionek, Przyczółek Grochowski i Saska Kępa. Saskokępianie wybiorą do swojej rady 21 przedstawicieli. Głosować będzie można w niedzielę, 29 czerwca w LO Prusa przy ul. Zwycięzców 7/9 (Zespół Szkół nr 77) w godzinach 9:00 – 20:00.

Rada osiedla jest jednostką pomocniczą rady gminy (dzielnicy). Jej obowiązki, kompetencje oraz zasady działania regulują odrębne przepisy. Działalność warszawskich Rad Osiedli reguluje Ustawa warszawska, uchwalona po raz pierwszy w maju 1990 roku.

Do zadań osiedlowych radnych należy głównie reprezentowanie zdanie mieszkańców swoich osiedli, opiniowanie projektów wybranych dokumentów dzielnicowych, informowanie mieszkańców o działaniach władz dzielnicy oraz inicjowanie określonych działań na rzecz najbliższego otoczenia. Najczęściej rady wypełniają funkcję opiniodawczą.

Do Rady Osiedla Saska Kępa zgłosiło się 34 kandydatów. Jest to największa liczba kandydatów wśród osiedli Pragi Południe. Mieszkańcy wybiorą spośród nich 21 przedstawicieli.

Kandydaci do saskokępskiej Rady Osiedla są przedstawicielami różnych pokoleń. Średnia wieku kandydatów z Saskiej Kępy jest najwyższa (51 lat) jednak to właśnie na Kępie startuje jeden z najmłodszych kandydatów (wśród kandydatów ze wszystkich osiedli znalazło się tylko pięć osób w wieku 20 lat). Cieszy fakt, że w życie lokalnej społeczności chcą włączać się zarówno dwudziestolatkowie jak i przedstawiciele starszego pokolenia.Wszystkich kandydatów zachęcamy do dzielenia się za pośrednictwem portalu swoimi planami i pomysłami związanymi z Saską Kępą. W tym celu prosimy o przesyłanie wiadomości na adres: info@saskakepa.waw.pl

Tagi: Rada Osiedla, Wybory,

Zobacz również
Kogo wybrali mieszkańcy Saskiej Kępy?

Kogo wybrali mieszkańcy Saskiej Kępy?

piątek, 14.10.2011

Byliśmy ciekawi, jak wyglądała frekwencja i wyniki wyborów na Saskiej Kępie w porównaniu do całego kraju, Warszawy i Pragi Południe. Wszystko skrupulatnie policzyliśmy i dzielimy się z Wami naszą wiedzą. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy