27 aktualna temperatura 19 °C
ciśnienie 996 hPa pm2.5 16 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 78% pm10 21 μg/m3
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. Damian

Darmowe atrakcje na Wiśle

Sezon rejsów po Wiśle zakończy się za miesiąc. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie można bezpłatnie popłynąć kultową, drewnianą łodzią i posłuchać ciekawostek. Ponadto można się także wybrać na spływ kajakowy.

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny sezon rejsów po Wiśle trwa krócej, bo od początku lipca. W poprzednich latach tego rodzaju atrakcje były dostępne już od 1 maja. Tymczasem od wczoraj ( soboty 22 sierpnia) można bezpłatnie popłynąć statkiem po "królowej polskich rzek". To idealna okazja, aby chociaż na chwilę odetchnąć od zgiełku miasta, a także posłuchać wielu ciekawostek. Na pokładzie statku pojawią się eksperci, którzy opowiedzą podróżnym historie związane z Warszawą, a także ekologią. Darmowe rejsy po Wiśle są realizowane kilkoma rodzajami statków. Można wybierać pomiędzy starszymi i nowoczesnymi jednostkami. Dla wielbicieli kultowych statków niezapomnianym przeżyciem będzie rejs galarem, szkutą, batem, bykiem czy pychówką.

Wszyscy zainteresowani rejsami mogą rezerwować miejsca zarówno mailowo jak i telefonicznie. Wiadomości należy kierować pod adres lato@rejsywislane.pl. Zapisy telefoniczne są możliwe pod numerem 668 099 787.

Statki wypływały będą z Portu Czerniakowskiego oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego - przy pomniku Syreny, gdzie zacumują z powrotem po zakończonym rejsie.

W sierpniu wycieczki będą się zaczynały o godzinie 13, natomiast we wrześniu od godziny 17. W soboty i niedziele kursy zaplanowano na godzinę 11 oraz 13.

Dla chętnych kajaki

Spływy kajakowe organizowane są na trzech szlakach do wyboru.

  1. plaża Saska - plaża Białołęka
  2. Port Czerniakowski - plaża Białołęka
  3. plaża Białołęka - Modlin.

Do końca sierpnia kajaki będą dostępne codziennie. Zmieni się to jednak po wakacjach. We wrześniu i październiku spływy będą się odbywały tylko w weekendy. Na tej stronie można dokonywać rezerwacji na spływy.

Harmonogram atrakcji i wydarzeń można śledzić na fanpage’u na Facebooku Dzielnicy Wisła.

Tagi: Dzielnica Wisła, Kajaki, Covid-19, Koronawirus

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

niedziela, 30.08.2020 9

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych. Fundacja Urszuli Jaworskiej od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. [...]

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Zobacz też