11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. Damian

Zagłosuj na projekty budżetu partycypacyjnego 2021

Od 1 września będzie można głosować na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego 2021. Jeśli ważne są dla Ciebie przyszłe losy naszej dzielnicy i całego miasta - oddaj głos do 15 września. Wyniki 30 września.

To już siódma edycja projektu budżetu obywatelskiego. Ta inicjatywa społeczna po raz pierwszy została zorganizowana w 2014 roku. Dzięki niej mieszkańcy mogą zadecydować, na co konkretnie przeznaczyć środki publiczne.

1 września na tej stronie rozpocznie się głosowanie na dopuszczone projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Głosując należy wcześniej podać swój adres mailowy, na który wysłany zostanie specjalny link. Jest on niezbędny do wzięcia udziału w głosowaniu.

Lista wyłonionych projektów jest długa i standardowo została podzielona na inwestycje dzielnicowe i ogólnomiejskie. Można zagłosować na maksymalnie 15 projektów w obrębie jednej, wybranej dzielnicy i 10 ogólnomiejskich.

Projekty na Saskiej Kępie dopuszczone do głosowania

 • Więcej zieleni - mniej betonu, nowe drzewa na ul. Zwycięzców - projekt 172
  Wygospodarowanie miejsc na nowe drzewa na ul. Zwycięzców (od skrzyżowania z ulicą Międzynarodową w kierunku Kanału Wystawowego) poprzez przebudowę istniejących parkingów i ulicy. Remont nawierzchni ulicy Zwycięzców. Projekt zakłada stworzenie naturalnego przedłużenia istniejącego już zadrzewienia ulicy Zwycięzców, które obecnie kończy się na skrzyżowaniu z ul. Międzynarodową. Miejsca pod nowe nasadzenia zostaną wydzielone poprzez przesunięcie miejsc parkingowych w kierunku jezdni.
 • Rewitalizacja terenu boiska do piłki nożnej, dwóch boisk do gry w dwa ognie oraz bieżni okólnej w SP143 - projekt 286
  Projekt zakłada remont nawierzchni boiska do piłki nożnej, a także wymianę nawierzchni bieżni. W ramach prac naprawione zostaną piłkochwyty.
 • Nie chcesz mieć szczurów? Zadbaj o koty! – Dokarmianie, leczenie i sterylizacja kotów wolno żyjących z Pragi - Południe oraz zakup/wykonanie zimowych budek z Pragi. Kontynuacja projektów z poprzednich edycji Budżetu - projekt 324
  Celem inwestycji jest zmniejszenie bezdomności kotów na terenie całej dzielnicy. W ramach projektu zostałyby wybudowane lub ocieplone domki dla kotów. W ramach inicjatywy pozyskanoby także środki na pielęgnację tych zwierząt poprzez kastrację i ich dokarmianie.
 • Działalność edukacyjno-kulturalna dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w bibliotekach na Pradze-Południe - projekt 331
  Projekt ma zachęcać mieszkańców do czytania. W większości połuniowopraskich bibliotek odbywałyby się spotkania autorskie o charakterze edukacyjnym dla dzieci i dorosłych.
 • Jordanek na nowo. Budowa boiska, oświetlenia placu zabaw oraz montaż nowych zabawek - projekt 436
  Budowa nowej nawierzchni na boisku piłkarskim w skwerku jordanowskim przy ulicy Alfreda Nobla 18. Projekt zakłada także wymianę urządzeń do zabawy oraz montaż nowego oświetlenia.
 • Aktywne soboty w Parku Skaryszewskim - projekt 737
  Treningi plenerowe dla mieszkańców w różnym wieku. Byłyby to zajęcia fitness, ćwiczenia zdrowy kręgosłup, nordic walking oraz slow jogging prowadzone przez certyfikowanego instruktora. Treningi odbywałyby się w soboty w okresie od maja do sierpnia.
 • Modernizacja boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie przy ulicy Zwycięzców 44 - projekt 766
  Powyższy projekt zakłada wymianę nawierzchni boiska na bezpieczną dla użytkowników. W ramach modernizacji zostałaby wymieniona nawierzchnia - sztuczna trawa, zamontowano by dodatkowe słupki, piłko-chwyty, siatki oraz cztery ławki.
 • Bezpłatne wypożyczalnie kajaków i desek sup na Pradze-Południe - projekt 776
  Możliwość darmowego wypożyczania kajaków w okresie letnim. Dwa punkty na Pradze Południe - Jeziorko Kamionkowskie w Parku Skaryszewskim oraz Jezioro Balaton na Gocławiu.
 • Czyste jezioro i stawy w Parku Skaryszewskim - projekt 792
  Przeprowadzenie zabiegów czyszczących zbiorniki wodne w Parku Skaryszewskim, za pomocą biologicznych środków czyszczących, a konkretnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii.
 • Bezpieczniej i zielono przy Afrykańskiej - nasadzenia zieleni - projekt 904
  W rejonie skrzyżowania ulic Afrykańskiej, Bora-Komorowskie, Egipskiej zostałyby posadzone wysokie krzewy i rośliny.
 • Siłownia w Prusie - Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Zwycięzców - projekt 915

 • Ratujemy drzewa w Parku Skaryszewskim - kontynuacja - projekt 1955
  Zakładanie elastycznych wiązań w koronach przeciwdziała łamaniu się konarów. Wiązania te spowodują, że jeśli nawet podczas wichury konar złamałby się, to nie spadnie na człowieka, ale zawiśnie na drzewie.
 • Automatyczna toaleta miejska w Parku Skaryszewskim - projekt 1485
  Powstałaby od strony ulicy Międzynarodowej na tyłach przepompowni.
 • Na ratunek magnoliom w różance Parku Skaryszewskim - projekt 1473
  Podpory dla starych magnolii w ogrodzie różanym i zabiegi pielęgnacyjne przedłużające im życie. Nasadzenie nowych magnolii.
 • Zajęcia dla dzieci i ich opiekunów w Promie Kultury - projekt 1463
  Spotkania kulturalne o charakterze integracyjnym.
 • Pas zieleni - krzewy dla ptaków - łąka antysmogowa - projekt 1316
  Dosadzanie krzewów atrakcyjnych dla ptaków w przerwach w żywopłotach (uzupełnienie), łąka kwietna przez środek zielnika, tzw. "antysmogówka" przez cały zielnik,dwie budki dla ptaków.

Głosować można do 15 września, a wyniki poznamy 30 września. Tutaj można się zapoznać także z innymi projektami dopuszczonymi do głosowania, również z tymi w innych dzielnicach.

Tagi: Budżet Partycypacyjny, Projekt, Dzielnica, Budżet Obywatelski

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Podsumowanie 2020: Dzielnica Wisła

Podsumowanie 2020: Dzielnica Wisła

piątek, 12.03.2021

Kilkadziesiąt wydarzeń ekologicznych, sportowych i kulturalnych, kilkaset bezpłatnych rejsów po Wiśle, 2228 kg odpadów zebranych przez mieszkańców w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego, ponad 60 tys. użytkowników przepraw promowych i rejsów – mimo trudności związanych z pandemią, sezon 2020 nad Wisłą był udany. [...]

Raj dla psów na Saskiej Kępie

Raj dla psów na Saskiej Kępie

wtorek, 5.01.2021

Pod koniec grudnia na działce przy pomniku Berlinga pod "ślimakami" Trasy Łazienkowskiej powstał Dog Park. To inwestycja w ramach programu budżetu obywatelskiego zaplanowanego na ubiegły rok. [...]

Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego

Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego

niedziela, 6.12.2020

Po raz kolejny warszawiacy zdecydują, na co przeznaczyć część środków z budżetu miasta i wybiorą projekty, które zrealizujemy w 2022 r. Przed nami pierwszy etap, w którym już od jutra, czyli od 1 grudnia, do 25 stycznia 2021 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły. [...]

Wyniki głosowania w budżecie partycypacyjnym 2021

Wyniki głosowania w budżecie partycypacyjnym 2021

sobota, 17.10.2020 4

30 września ogłoszone zostały wyniki głosowania na projekty w ramach siódmej edycji budżetu obywatelskiego. Sprawdźcie, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w naszej dzielnicy. [...]

Zobacz też