11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 10 czerwca 2019 r.

Vabank w Zaułku Marii i Aleksandra Żabczyńskich

"Vabank na Zaułku Marii i Aleksandra Żabczyńskich" to tytuł koncertu, który obędzie się w czwartek 13 czerwca o godzinie 19.00 na zaułku ulicy Walecznych za ulicą Łotewską, nazwanego w 2017 roku oficjalnie Zaułkiem Żabczyńskich.

To już piąta impreza w tym miejscu. Poprzednio występowali tu Chór Epifania i Łukasz Jemioła, Wojciech Dąbrowski, Bogdan Hołownia i Kamil Banasiak oraz zespół „Gold Brass Quintet”.

Tym razem wystąpi zespół „The Warsaw Dixielanders”. Motywem przewodnim będzie muzyka do filmów „Vabank”, skomponowana przez Henryka Kuźniaka, który będzie gościem honorowym koncertu. Oprócz muzyki Kuźniaka zabrzmią inne filmowe motywy muzyczne oraz znane standardy jazzowe.

Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich gości na poczęstunek. A na smaczne lody zaprasza lodziarnia „Akwarium”, która po raz kolejny odwiedzi Zaułek ze swoimi wyrobami.

Organizatorami wydarzenia są PROM Kultury Saska Kępa, Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy, Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa. Gospodarz wieczoru i współorganizator wydarzenia: Przemysław Popkowski.

Tagi: Zaułek, Koncerty

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Koncert Metalliki na PGE Narodowym - utrudnienia w ruchu

Koncert Metalliki na PGE Narodowym - utrudnienia w ruchu

wtorek, 20.08.2019 38

W środę, 21 sierpnia, zespół Metallica zagra w Warszawie koncert w ramach trasy WorldWired Tour. To już dwunasta wizyta muzyków w Polsce i druga na Stadionie Narodowym. [...]

Choinka rozbłyśnie na Saskiej Kępie

Choinka rozbłyśnie na Saskiej Kępie

poniedziałek, 3.12.2018 13

Już w najbliższą sobotę (8 grudnia) rozbłyśnie choinka w Zaułku Marii i Aleksandra Żabczyńskich [...]

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

sobota, 19.05.2018 46

Święto Saskiej Kępy to wydarzenie, które już dawno temu wpisało się w tradycję naszej dzielnicy. Zarówno mieszkańcy Saskiej Kępy jak i przyjezdni z innych części Warszawy dobrze wiedzą, że festyn odbywa się w maju każdego roku. [...]

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

Zobacz też