11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 3 grudnia 2018 r. Michał

Choinka rozbłyśnie na Saskiej Kępie

Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia, rozbłyśnie choinka w Zaułek Marii i Aleksandra Żabczyńskich. Uroczysta iluminacja choinki odbędzie się o godzinie 18. W programie jest wspólne kolędowanie oraz występ zespołu Gold Brass Quintet (kwintet dęty blaszany złożony z młodych muzyków).

Gospodarz i inicjator Zaułka, Przemek Popkowski, zaprasza wszystkich do udziału w tym wydarzeniu w imieniu własny a także Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, dyrektor PROM-u Kultury Saska Kępa Maria Juszczyk oraz Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy.

Zaułek Żabczyńskich znajduje się przy ulicy Walecznych 1. Zlokalizowany jest w pobliżu Wału Miedzeszyńskiego. Iluminacja choinki nie jest pierwszym wydarzeniem w tym miejscu. 17 września miał miejsce koncert piosenki retro "Całuję twoją dłoń madame" z okazji 115 urodzin Marii Żabczyńskiej. Wykonawcami koncertu byli: Kamil Banasiak - wokal i Bogdan Hołownia - fortepian, a gospodarzem wieczoru był Przemysław Popkowski.

To młode miejsce na mapie Saskiej Kępie otwarte 21 czerwca 2017 roku w ramach akcji „Ocalić od zapomnienia”, którą zorganizował Pan Przemysław Popkowski. Na uroczystości otwarcia była obecna rodzina oraz znajomi Państwa Żabczyńskich, a wstęgę przeciął burmistrz dzielnicy Pragi Południe – Pan Tomasz Kucharski.

My dołaczamy się do zaproszenia, a w między czasie polecamy Wam polubienie fanpejdża Zaułka: facebook.com/zaulekzabczynskich.

Tagi: Zaułek

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Vabank w Zaułku Marii i Aleksandra Żabczyńskich

Vabank w Zaułku Marii i Aleksandra Żabczyńskich

poniedziałek, 10.06.2019 61

Już w najbliższy czwartek, 13 czerwca, o godzinie 19:00 odbędzie się koncert w Zaułku Żabczyńskich. [...]

Uroczyste otwarcie zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich

Uroczyste otwarcie zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich

środa, 28.06.2017 56

W ubiegłą środę, czyli 21 czerwca, o godzinie o 18 przy ulicy Walecznych 1 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Po dwóch latach zaciekłych starań, ten uroczy zaułek nazwano imieniem Marii i Aleksandra Żabczyńskiech, czyli pary utalentowanych saskokępskich aktorów. [...]

Zobacz też