POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 00:30 (ulica Zwycięzców)
41 aktualna temperatura 6 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 25 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 97% pm10 34 μg/m3
sobota, 19 maja 2018 r. Damian

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

Święto Saskiej Kępy to wydarzenie, które już dawno temu wpisało się w tradycję naszej dzielnicy. Zarówno mieszkańcy Saskiej Kępy jak i przyjezdni z innych części Warszawy dobrze wiedzą, że festyn odbywa się w maju każdego roku.

Tegoroczne Święto Saskiej Kępy odbędzie się już w przyszłym tygodniu a dokładnie w sobotę 26 maja. Tradycyjnie kibicujemy temu wydarzeniu i możecie liczyć na obszerną fotorelację z tej imprezy przygotowaną przez naszego fotografa.

W tym roku na wydarzeniu będzie można poczuć klimat Warszawy z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Wówczas zakorzeniła się kultura wielkomiejska. Społeczeństwo zaczęło coraz więcej czasu spędzać pod gołym niebem, na różnego rodzaju festynach ulicznych, potańcówkach, na ogródkach luksusowych lokali gastronomicznych czy kabaretach.

Łącznie będą trzy sceny, mianowicie przy Rondzie Waszyngtona, ul. Obrońców i przy PROMie Kultury (ulica Brukselska 23).

Oficjalnie wydarzenie ma się rozpocząć o godzinie 14.00. Wtedy spod PROMu Kultury przy ulicy Brukselskiej 23 wyruszy kolorowa parada inauguracyjna kolejne Święto Saskiej Kępy.

Jednak już wcześniej dla mieszkańców stolicy będą czekały inne atrakcje.

O godzinie 12:00 na Rondzie Wolframa, po obu stronach ulicy Paryskiej aż do wiaduktu Trasy Łazienkowskiej będzie funkcjonował Targ Śniadaniowy. Ponadto wzdłuż ulicy Paryskiej i Francuskiej będą stoiska z kiermaszami rękodzieła artystycznego.

Podczas wydarzenia przewidziano jedenaście koncertów znanych zespołów i gwiazd. Na scenie przy ulicy Obrońców wystąpią Warsaw Dixielanders, Łukasz Jemioła Trio, Warszawiaki, Tęgie Chłopy, Dj Envee. Na scenie przy Rondzie Waszyngtona zaś zaśpiewają; Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Warszawskie Combo Taneczne, Mała Orkiestra Dancingowa Noama Zylberberga, Anita Lipnicka & Voice Band. Natomiast na trzeciej scenie, która będzie zlokalizowana przy PROMie Kultury zobaczymy występy szkół, Warsaw Dixielanders, Łukasz Jemioła Trio, Dj Cpt Sparky.

Część koncertowa będzie trwała łącznie siedem godzin, mianowicie od 15.00 do 22.00. Później jednak w PROMie Kultury przy ulicy Brukselskiej będą jeszcze inne atrakcje. Mianowicie o godzinie 22.00 rozpocznie się występ Mumio. Aby móc pojawić się na tym spektaklu trzeba będzie okazać specjalną wejściówkę, którą będzie można odebrać w PROMie Kultury w terminie od poniedziałku 14 maja do niedzieli 20 maja w godzinach 11.00 - 21.00.

Podczas trzynastego Święta Saskiej Kępy na dachu PROMu Kultury będzie również funkcjonowało kino nieme, wystawy, stoiska artystyczne i gastronomiczne- „Smaki Saskiej Kępy”. Pełen program imprezy można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Organizatorem Święta Saskiej Kępy jest Urząd Dzielnicy Praga Południe, natomiast za program artystyczny jest odpowiedzialny PROM Kultury. Za organizację techniczną zaś odpowiada Centrum Promocji Kultury. Podobnie jak w poprzednich latach, na wydarzenie jest wstęp wolny.

W związku z organizacją imprezy na kierowców będą czekały spore utrudnienia w komunikacji. Bowiem wyłączone z ruchu zostaną ulice Francuska i Paryska na odcinku od Ronda Waszyngtona do Brukselskiej. Ulice Francuska i Paryska będą wyłączone z ruchu już od piątku, 25 maja od godziny 19.00 do niedzieli, 28 maja do godziny 12.00. Zamknięte ulice można ominąć jadąc ul. Saską lub Wałem Miedzeszyńskim. Nie będzie możliwości przejazdu ulicą Francuską i Paryską oraz drogami poprzecznymi takimi jak Lipska, Berezyńska, Walecznych, Obrońców, Meksykańską. Przejezdna zaś pozostanie ulica Zwycięzców. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 117, 138 oraz 146.

Tagi: Święto Saskiej Kępy, Koncerty, Stoiska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Radość Wolności - XIII Święto Saskiej Kępy

Radość Wolności - XIII Święto Saskiej Kępy

niedziela, 8.04.2018 89

Już 26 maja odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie na naszej pięknej dzielnicy, czyli Święto Saskiej Kępy! Tegoroczna już XIII edycja odbędzie się pod hasłem „Radość Wolności”. [...]

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

Lady Pank zagra na tegorocznym Święcie Saskiej Kępy!

Lady Pank zagra na tegorocznym Święcie Saskiej Kępy!

czwartek, 27.04.2017 356

Wielkimi krokami zbliża się maj, a co za tym idzie? Oczywiście długo wyczekiwane Święto naszej pięknej Saskiej Kępy. Jak co roku czeka na nas moc atrakcji. [...]