14 aktualna temperatura 23 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 9 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 53% pm10 11 μg/m3
wtorek, 4 czerwca 2019 r. Małgorzata

[Aktualizacja] Nie wiesz jak napisać projekt do budżetu obywatelskiego? Pomoże w tym Stowarzyszenie Wiatrak i Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy

„Piszemy projekty do budżetu obywatelskiego!” – właśnie pod tym hasłem odbędzie się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Wiatrak. Masz pytania lub wątpliwości? Przyjdź 6 czerwca o godzinie 17:30 do siedziby Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy przy ul. Walecznych 42 (wejście od strony ul. Jana Styki).

Kilka słów o budżecie obywatelskim

Co roku część budżetu Warszawy zostaje oddana w ręce mieszkańców stolicy. To właśnie oni – dzięki budżetowi obywatelskiemu właśnie – decydują na co przeznaczone zostaną pieniądze. Jak to działa? Warszawiacy najpierw wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wspólnie wybierają najlepsze w głosowaniu. W budżecie obywatelskim udział może wziąć każdy mieszkaniec stolicy – bez względu na to, czy jest zameldowany i pełnoletni. W pięciu edycjach, które odbyły się do tej pory zrealizowano ponad 2300 pomysłów na to, jak ma wyglądać nasze najbliższe otoczenie.

Masz pytania? Pomożemy!

Budżet obywatelski do doskonała szansa, by aktywnie włączyć się w życie najbliższej społeczności i realnie zdecydować o tym, co będzie nas otaczać. Aby nieco przybliżyć ideę budżetu i pomóc w napisaniu wniosku, Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy oraz członkowie Stowarzyszenia „Wiatrak” organizują spotkanie, które odbędzie się 6 czerwca o godzinie 17:30. W spotkaniu może wziąć udział każdy, kto chciałby wspólnie popracować nad wnioskami, nie tylko mieszkańcy Saskiej Kępy.

Spotkanie to możliwość do omówienia pomysłów, wspólnego napisania wniosku, a także wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Przy okazji można poznać sąsiadów i podzielić się z nimi spostrzeżeniami na temat dzielnicy.

Jeśli jednak Twój projekt w budżecie obywatelskim jest już gotowy nic straconego – możesz przyjść i porozmawiać o jego ewentualnej promocji.

Kolejne spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego odbędzie się tego samego dnia w godzinach 19:15-20:45 w siedzibie Rady Osiedla Gocław. Wszelkie pytania można też kierować do Stowarzyszenia „Wiatrak” na ich fanpage’u facebookowym. Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego znajdziecie też na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl.

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Budżet Partycypacyjny, Konsultacje, Projekt, Pomoc

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

środa, 1.04.2020 2517

Jeden z pracowników Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej 4/24 zwraca się z prośbą o pomoc. Blok Operacyjny potrzebuje środków ochronnych - brakuje masek, rękawiczek oraz ochraniaczy na buty. Liczymy na Wasze wsparcie! [...]

Koronawirus wymusza zmiany

Koronawirus wymusza zmiany

środa, 1.04.2020

Pandemia koronawirusa narasta na sile. Urząd Miasta i Urząd Dzielnicy wprowadzają nowe zmiany w funkcjonowaniu. [...]

Wierzbowa kopuła na saskokępskiej plaży!

Wierzbowa kopuła na saskokępskiej plaży!

środa, 6.11.2019 16

"Cień na plaży – żywa kopuła wierzbowa nad Wisłą" - to kolejny projekt z budżetu partycypacyjnego, który doczeka się realizacji na Saskiej Kępie. Już w najbliższy weekend odbędzie się warsztat, którego celem jest stworzenie wierzbowej kopuły na plaży Saska Kępa (na wysokości ulicy Krynicznej) [...]

Zadbajmy o drzewa na Saskiej Kępie

Zadbajmy o drzewa na Saskiej Kępie

wtorek, 15.10.2019 14

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe Urzędu m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców do współpracy w realizacji projektu wykonywanego w ramach budżetu partycypacyjnego.. [...]

Zobacz też