11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 17 października 2020 r. Damian

Wyniki głosowania w budżecie partycypacyjnym 2021

30 września ogłoszone zostały wyniki głosowania na projekty w ramach siódmej edycji budżetu obywatelskiego. Sprawdźcie, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w naszej dzielnicy.

Nieprzerwanie od 2014 roku Urząd Miasta daje mieszkańcom możliwość zadecydowania na co zostaną przeznaczone publiczne środki. W ramach tej inicjatywy warszawiacy mogą zgłaszać pomysły dotyczące realizacji projektów w przestrzeni publicznej w obrębie danej dzielnicy. W kolejnym etapie mieszkańcy stolicy mogą oddawać głosy na te inwestycje, które zostały zatwierdzone przez Urząd Miasta. Następnie zwycięskie projekty są realizowane. Nie inaczej było w tym roku. Znamy już wyniki głosowania na tegoroczne projekty. Stołeczny ratusz w tym roku przeznaczył na ten cel 83 miliony złotych.

Zwycięskie projekty na Saskiej Kępie

 • Praga-Południe walczy ze smogiem. Sadzimy 500 sztuk drzew zimozielonych

  Projekt polega na posadzeniu na terenie całej dzielnicy 500 sztuk drzew zimozielonych. Przy doborze należy wziąć ryzyko nie przyjęcia się rośliny, wielkość dojrzałego drzewa oraz szybkość wzrostu.
  Szacowana wartość inwestycji: 800 000 złotych.

 • Czyste jezioro i stawy w Parku Skaryszewskim

  Walka o czystość środowiska i pięknego krajobrazu poprzez oczyszczenie zbiorników wodnych w Parku Skaryszewskim za pomocą biologicznych środków czyszczących, (wyselekcjonowanych szczepów bakterii) poprawiających ekosystem i estetykę wody.
  Koszt realizacji pomysłu: 550 000 złotych.

 • Ratujemy drzewa Parku Skaryszewskiego - kontynuacja

  Celem tych działań jest wzmnocnienie drzew w Parku Skaryszewskim. Gwałtowne nawałnice i wichury, które zdarzają się coraz częściej, niszczą drzewa, łamiąc konary. Zakładanie elastycznych wiązań w koronach przeciwdziała łamaniu się konarów. Wiązania te spowodują, że jeśli nawet podczas wichury konar złamałby się, to nie spadnie na człowieka, ale zawiśnie na drzewie.
  Szacowany koszt prac: 257 997 złotych.

 • Automatyczna toaleta miejska w Parku Skaryszewskim

  Cel? Zainstalowanie automatycznej toalety miejskiej w Parku Skaryszewskim od strony ulicy Międzynarodowej (na tyłach przepompowni).
  Wartość projektu: ok 648 000 złotych.

 • Nie chcesz mieć szczurów? Zadbaj o koty! – Dokarmianie, leczenie i sterylizacja kotów wolno żyjących z Pragi - Południe oraz zakup/wykonanie zimowych budek z Pragi. Kontynuacja projektów z poprzednich edycji Budżetu

  Projekt zakłada zmniejszenie bezdomności kotów na Pradze Południe poprzez budowę ocieplanych domków, zdobycie finansów na kastrację i leczenie kotów, a także ich dokarmianie.
  Koszt pomysłu: 65 000 złotych

 • Bezpieczne i zielone ulice Pragi Południe II

  Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg oraz zwiększenie przestrzeni terenów zieleni w pasie drogowym na ulicach Pragi Południe. Chodzi o obszar Kamionka, Grochowa oraz Saskiej Kępy.
  Projekt pochłonie 900 000 złotych.

 • Na ratunek magnoliom w różance w Parku Skaryszewskim

  W ramach projektu zostaną posadzone nowe magnolie. Dodatkowo wykonane zostaną podpory dla starych magnolii w ogrodzie różanym i zabiegi pielęgnacyjne przedłużające im życie.
  Wartość prac: 130 000 złotych.

 • Bezpłatne wypożyczalnie kajaków i desek sup na Pradze-Południe

  Projekt polega na organizowaniu bezpłatnych wypożyczalni kajaków w dwóch lokalizacjach w obrębie dzielnicy Praga Południe w okresie letnim. Jedna z wypożyczalni będzie zlokalizowana nad jeziorem Kamionkowskim w Parku Skaryszewskim. Druga wypożyczalnia będzie działać nad Jeziorkiem Balaton na Gocławiu.
  Koszt pomysłu: 82 000 złotych.

 • Łąko-strada w Alei Stanów Zjednoczonych

  Projekt ma na celu stworzenie ogólnodostępnej łąki kwietnej uzupełnionej o tabliczki informacyjne. Pas kwiatów pojawiłby się na odcinku od ulicy Międzynarodowej do wiaduktu ulicy Saskiej.
  Inwestycja wyniesie około 122 000 złotych.

 • Dość potykania się - remonty chodników na Grochowie i Gocławiu, a nawet Saskiej Kępie

  Projekt zakłada kompleksowe remonty chodników na wybranych ulicach Grochowa, Gocławia i Saskiej Kępy. Zdaniem mieszkańców prace najpilniej należy wykonać na ulicy Nobla, Dobrowoja, Lubomira, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Perkuna, Zaliwskiego i Stoczkowskiej. Prace pochłoną prawie milion złotych.

od 1 do 15 września. Najwięcej głosów odnotowano na Żoliborzu i Białołęce. W tych dzielnicach zagłosowało kolejno 90 i 89 osób na 1000 mieszkańców. Natomiast najmniejsze zainteresowanie projektem budżetu obywatelskiego było na Bemowie. Tu odnotowano frekwencje na poziomie 47 osób na 1000 mieszkańców.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 2243 projekty, ale specjalna Rada zatwierdziła do głosowania 1503 pomysły. Realizacji doczeka się łącznie 359 inwestycji - 18 ogólnomiejskich i 341 dzielnicowych. Najwięcej projektów zostanie zrealizowanych w Śródmieściu, bo aż 31. Dla porównania, na Pradze Południe sukces odniosło 12 pomysłów.

Tagi: Budżet Partycypacyjny, Wyniki, Dzielnica

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Podsumowanie 2020: Dzielnica Wisła

Podsumowanie 2020: Dzielnica Wisła

piątek, 12.03.2021

Kilkadziesiąt wydarzeń ekologicznych, sportowych i kulturalnych, kilkaset bezpłatnych rejsów po Wiśle, 2228 kg odpadów zebranych przez mieszkańców w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego, ponad 60 tys. użytkowników przepraw promowych i rejsów – mimo trudności związanych z pandemią, sezon 2020 nad Wisłą był udany. [...]

Raj dla psów na Saskiej Kępie

Raj dla psów na Saskiej Kępie

wtorek, 5.01.2021

Pod koniec grudnia na działce przy pomniku Berlinga pod "ślimakami" Trasy Łazienkowskiej powstał Dog Park. To inwestycja w ramach programu budżetu obywatelskiego zaplanowanego na ubiegły rok. [...]

Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego

Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego

niedziela, 6.12.2020

Po raz kolejny warszawiacy zdecydują, na co przeznaczyć część środków z budżetu miasta i wybiorą projekty, które zrealizujemy w 2022 r. Przed nami pierwszy etap, w którym już od jutra, czyli od 1 grudnia, do 25 stycznia 2021 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły. [...]

Zagłosuj na projekty budżetu partycypacyjnego 2021

Zagłosuj na projekty budżetu partycypacyjnego 2021

poniedziałek, 31.08.2020

Od 1 września będzie można głosować na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego 2021. Jeśli ważne są dla Ciebie przyszłe losy naszej dzielnicy i całego miasta - oddaj głos do 15 września. Wyniki 30 września. [...]

Zobacz też