48 aktualna temperatura 3 °C
ciśnienie 1033 hPa pm2.5 29 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 53% pm10 42 μg/m3
poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Małgorzata

Impreza widmo postawiła na nogi dwie dzielnice. Sprawcy nie udało się jednak zatrzymać

Mieszkańców aż dwóch dzielnic – Pragi Południe i Pragi Północ zostali zbudzeni przez głośną muzykę w ubiegły weekend. Mimo interwencji Straży Miejskiej sprawcy hałasu nie udało się zatrzymać.

Strażnicy miejscy z dwóch dzielnic otrzymali prawie 50 zgłoszeń od mieszkańców z różnych rejonów, m.in. z ul. Ostrobramskiej, Fieldorfa, Jugosłowiańskiej i Stanów Zjednoczonych. Przyczyną było zakłócenie ciszy nocnej – ludzie zostali wybudzeni w środku nocy przez głośną muzykę. Około godziny 4 nad ranem interwencję podjęła Straż Miejska. Nie udało się jednak dotrzeć do źródła dźwięków, a tym samym zatrzymać sprawcy. "Dobre pół Gocławia słyszało, część nie mogła spać, a nikt nie wie, skąd to szło i kto za tym stoi. A mówią, że dziś już nikt nie jest anonimowy. Im się udało" – mówiła dla portalu TVN Warszawa jedna z mieszkanek Pragi Południe. Interwencja Straży Miejskiej została wstrzymana około godziny 6, kiedy dźwięk ustał. Jak mówią funkcjonariusze, przyczyną niepowodzenia akcji mogła być niska częstotliwość dźwięków – wtedy rozchodzą się one dużo dalej i ciężko o wykrycie ich źródła. Straż Miejsca obiecuje wznowienie działań, jeśli ktoś złoży zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia.

Problem tajemniczego hałasu zbulwersował również radnych, którzy zapowiedzieli, że zajmą się problemem na najbliższej sesji rady miasta. W rozmowie z TVN Warszawa radny Karol Kowalczyk zapowiedział, że być może uda się opracować specjalne procedury, które pozwolą na ustalenie źródła dźwięku. "Postaramy się w ramach naszych możliwości też interweniować u straży miejskiej" – mówił Kowalczyk. W sprawę zaangażowali się też dziennikarze Eski, którzy twierdzą, że odkryli skąd dobiegał uciążliwy dźwięk. Ich zdaniem źródłem była impreza w skłocie w centrum Warszawy. Straż Miejska nie póki co nie potwierdza tej informacji.

Tagi: Impreza, Hałas, Straż Miejska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Warszawiaku, długi weekend zacznij nad Wisłą

Warszawiaku, długi weekend zacznij nad Wisłą

czwartek, 8.11.2018 7

Taneczne lata 90. to propozycja na sobotni wieczór na którą zapraszają Restauracja Porto.wa i DJ Flow. [...]

Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

Skargi na zbyt głośne syreny karetek – Stacja Krwiodawstwa reaguje

poniedziałek, 22.01.2018 30

W ostatnim czasie wielu mieszkańców Saskiej Kępy napisało skargi na zbyt głośne sygnały przyjeżdżających karetek pod Stację Krwiodawstwa. Centrum odniosło się do nich. O całej sprawie zrobiło się głośno po interpelacji jednej z posłanek PiS, w której poruszyła ten problemem. [...]

Festyn Rodzinny w SP143

Festyn Rodzinny w SP143

czwartek, 19.05.2016 8

Szkoła Podstawowa nr 143 zaprasza na Rodzinny Festyn który odbędzie się już w piątkowe popołudnie 20 maja. Jak zapowiadają organizatorzy będzie aktywnie, sportowo i bardzo ciekawie, a impreza jest otwarta dla wszystkich! [...]

Zobacz też