POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 01:10 (ulica Zwycięzców)
37 aktualna temperatura 6 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 22 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 95% pm10 31 μg/m3
wtorek, 13 marca 2018 r. Paulina

Obniżka czynszu lokali komunalnych

2 marca 2018 roku odbyła się XLVI Sesja Rady Dzielnicy Pragi-Południe, na której radni jednogłośnie przyjęli uchwałę obniżającą czynsze lokali komunalnych o 10%. Dotyczy to oczywiście także mieszkań na Saskiej Kępie. Wszystko to dzięki Programowi Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem miasta stołecznego Warszawy na lata 2018 – 2022.

Lokalizacja to główny czynnik decydujący o wysokości czynszu. Dzielnica Praga Południe do tej pory posiadała trzy strefy: miejską (7,39 zł za m2), centralną ( od 8 do 13 zł za m2) oraz peryferyjną (6,65 zł za m2). Dzięki przyjętej uchwale, od teraz są już tylko dwie strefy: miejska i peryferyjna. Strefa miejska obejmuje naszą Saską Kępa oraz Gocław. Pozostała część Pragi Południe to strefa peryferyjna. No obu tych obszarach czynsz mieszkań komunalnych zostanie obniżony o 10%.

Lokatorzy przyjęli decyzję niezwykle entuzjastycznie. Uchwała ta wprowadzona będzie za jakiś czas. Wchodzi ona w życie z dniem podjęcia. Ustawa o ochronie lokatorów mówi jednak, że potrzeba aż trzech miesięcy na wprowadzenie tej niższej stawki. Miejmy nadzieje, że to początek pozytywnych zmian, jakie będą przeprowadzane również na pozostałych warszawskich dzielnicach.

Uchwałę przyjęto z inicjatywy radnych Platformy Obywatelskiej. Wejdzie ona w życie już 1 lipca.

Tagi: Czynsz, Mieszkanie, Lokal Komunalny

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo