POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 12:50 (ulica Zwycięzców)
56 aktualna temperatura 6 °C
ciśnienie 1015 hPa pm2.5 36 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 41% pm10 54 μg/m3
wtorek, 13 marca 2018 r. Paulina Zaproponuj newsa!

Obniżka czynszu lokali komunalnych

2 marca 2018 roku odbyła się XLVI Sesja Rady Dzielnicy Pragi-Południe, na której radni jednogłośnie przyjęli uchwałę obniżającą czynsze lokali komunalnych o 10%. Dotyczy to oczywiście także mieszkań na Saskiej Kępie. Wszystko to dzięki Programowi Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem miasta stołecznego Warszawy na lata 2018 – 2022.

Lokalizacja to główny czynnik decydujący o wysokości czynszu. Dzielnica Praga Południe do tej pory posiadała trzy strefy: miejską (7,39 zł za m2), centralną ( od 8 do 13 zł za m2) oraz peryferyjną (6,65 zł za m2). Dzięki przyjętej uchwale, od teraz są już tylko dwie strefy: miejska i peryferyjna. Strefa miejska obejmuje naszą Saską Kępa oraz Gocław. Pozostała część Pragi Południe to strefa peryferyjna. No obu tych obszarach czynsz mieszkań komunalnych zostanie obniżony o 10%.

Lokatorzy przyjęli decyzję niezwykle entuzjastycznie. Uchwała ta wprowadzona będzie za jakiś czas. Wchodzi ona w życie z dniem podjęcia. Ustawa o ochronie lokatorów mówi jednak, że potrzeba aż trzech miesięcy na wprowadzenie tej niższej stawki. Miejmy nadzieje, że to początek pozytywnych zmian, jakie będą przeprowadzane również na pozostałych warszawskich dzielnicach.

Uchwałę przyjęto z inicjatywy radnych Platformy Obywatelskiej. Wejdzie ona w życie już 1 lipca.

Tagi: Czynsz, Mieszkanie, Lokal Komunalny

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo