POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 12:50 (ulica Zwycięzców)
56 aktualna temperatura 6 °C
ciśnienie 1015 hPa pm2.5 36 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 41% pm10 54 μg/m3
sobota, 10 marca 2018 r. Wojciech Zaproponuj newsa!

Koniec dobrej tradycji?

Szkoła Podstawowa nr 168 im. Wiktora Gomulickiego przy ul. Zwycięzców 44 od wielu lat znana jest z bardzo dobrego poziomu nauczania języków obcych. Wygląda na to, że ten czas się kończy.

Wielu rodziców, wybierając szkołę dla swoich dzieci kieruje się często programem nauczania języków obcych. Szkoła z ulicy Zwycięzców zawsze należała do tych, które zapewniały dzieciom bardzo szerokie możliwości w tym zakresie. Tymczasem okazuje się, że wielu rodziców czuje się mocno zaniepokojonych zmianami, które nastąpiły w programie nauczania. Oto fragmenty listu rodziców do władz dzielnicy w sprawie ograniczenia lekcji niemieckiego dla dzieci SP 168.

"Z dużym żalem przyjęliśmy wiadomość o zaprzestaniu finansowania przez władze dzielnicy programu dodatkowej nauki języka niemieckiego od klasy czwartej. Jesteśmy rodzicami dzieci uczęszczających obecnie do klasy trzeciej. Byliśmy pewni, że w przyszłym roku szkolnym chętne dzieci również będą miały możliwość rozpocząć naukę niemieckiego. (...)

(...) Rodzice mający starsze dzieci w naszej szkole bardzo wysoko oceniają poziom merytoryczny programu dodatkowej nauki języka niemieckiego. Szkoła, realizując program od lat, może poszczycić się dużym dorobkiem metodycznym w tym zakresie. Zniweczenie takiej pracy nie powinno w naszej opinii mieć miejsca.

(...) Problemem jest zainteresowane szersze grono mieszkańców Saskiej Kępy, nie tylko rodzice uczniów. Szkoła była dumą Saskiej Kępy ze względu na poziom nauczania języków obcych i sławiła dzielnicę w całej Warszawie."

Rozgoryczenie rodziców jest zrozumiałe: zmieniono zasady bez ich wiedzy i zgody, zmieniając program w trakcie trwania cyklu nauczania. Niestety - odpowiedź władz dzielnicy nie jest optymistyczna.

Miejmy nadzieję, że działania rodziców sprawią, że władze przywrócą finansowanie lekcji, a Szkoła Podstawowa Nr 168 nie przestanie być wiodącą placówką w nauce języków obcych.

Tagi: Szkoła Podstawowa 168, Finansowanie, Języki Obce, Ulica Zwycięzców

Zobacz również
Remont sygnalizacji świetlnej

Remont sygnalizacji świetlnej

sobota, 24.02.2018 5

ZDM planuje kompleksowy remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zwycięzców i Saskiej. [...]

Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

środa, 6.12.2017 352

To mgła czy smog? Teraz już nie musisz się nad tym zastanawiać, możesz to po prostu sprawdzić na naszej stronie! [...]

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

poniedziałek, 30.10.2017 157

Chwyć stery w swoje ręce i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Na Saskiej Kępie wystartował AirPoint - Symulator Lotu oraz pierwsza stacjonarna galeria WarsawGiftShop! To najbardziej odlotowe miejsce w Warszawie! [...]

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

wtorek, 25.04.2017 22

Nowopowstający apartamentowiec przy ulicy Zwycięzców 63 od samego początku budził wiele kontrowersji. Deweloper nie zrażając się żadnymi skargami ani wręcz zakazami dalszej budowy, kontynuował swoją pracę. Po kilkumiesięcznej walce o demontaż rury, która odprowadzała brudną wodę do Kanału Wystawowego, inwestor „łaskawie” ją rozmontował. Niestety sposób w jaki rozbiórka ta została przeprowadzona pozostawia wiele do życzenia, bowiem na miejskiej działce pozostał okropny bałagan. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki