11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 6 grudnia 2017 r. Michał

Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

To mgła czy smog...? Teraz już nie musisz się nad tym zastanawiać, możesz to po prostu sprawdzić na naszej stronie! Miło nam poinformować, że dzięki wpływom uzyskanym z reklam zakupiliśmy czujnik Airly, który już mierzy poziom zanieczyszczenia powietrza na Saskiej Kępie.

Smog jest plagą polskich miast, jednak problem ten nie doczekał się jeszcze poważnego potraktowania odpowiadającego skali zagrożeń. Niestety wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie ludzkie nie jest uwzględniany w planach rozwoju miast – wciąż zabudowywane są kanały przewietrzania, wydawane są zgody na powstawanie tras o dużym natężeniu ruchu w pobliżu miejsc zamieszkałych przez ludzi, brakuje także akcji edukacyjnych w tym zakresie. Na szczęście pojawiają się oddolne inicjatywy, które dają szanse na poprawę sytuacji. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest szerzenie świadomości wśród ludzi na temat zagrożeń płynących z oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz umożliwienie lokalizacji źródła problemu.

Zainstalowany przez nas system Airly zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. Następnie na ich podstawie na mapie online oznacza informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę i wilgotność powietrza, a także ciśnienie atmosferyczne. Sprzęt pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych na wąskim obszarze. Nie czekaj i sprawdź jakość powietrza na naszej stornie!

Oczywiście sam system nie sprawi, że smog zniknie z Saskiej Kępy, ale wierzymy, że świadomość mieszkańców zmobilizuje wszystkich do działania. Wiedząc, jakim powietrzem oddychamy, może częściej pojedziemy do pracy komunikacją miejską zamiast samochodem, może zrezygnujemy z najtańszego paliwa, zaczniemy segregować śmieci czy pomyślimy o zmianie opału?

Nasze starania o zainstalowanie czujnika mierzącego jakość powietrza w naszej okolicy zakończyły się sukcesem. Cieszymy się, że na ten cel mogliśmy przeznaczyć fundusze zebrane z reklam w naszym serwisie, a to wszystko dzięki Wam – aktywnym użytkownikom naszego serwisu!

Tagi: Airly, Smog, Pomiar, Powietrze, Zanieczyszczenie, Ulica Zwycięzców

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Kolejna pula ekodotacji dla mieszkańców Warszawy!

Kolejna pula ekodotacji dla mieszkańców Warszawy!

sobota, 15.09.2018 5

Dobre wieści ze świata ekologicznej stolicy! Od września mieszkańcy Warszawy mogą ponownie składać wnioski o dofinansowanie likwidacji starego pieca bądź przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. [...]

Czy Saska Kępa chce paczkomat?

Czy Saska Kępa chce paczkomat?

wtorek, 24.04.2018 60

Na stronach InPostu można zagłosować na nową lokalizację paczkomatu. Jedna z propozycji dotyczy naszej okolicy. [...]

Koniec dobrej tradycji?

Koniec dobrej tradycji?

sobota, 10.03.2018 34

Szkoła Podstawowa nr 168 im. Wiktora Gomulickiego przy ul. Zwycięzców 44 od wielu lat znana jest z bardzo dobrego poziomu nauczania języków obcych. Wygląda na to, że ten czas się kończy. [...]

Remont sygnalizacji świetlnej

Remont sygnalizacji świetlnej

sobota, 24.02.2018 5

ZDM planuje kompleksowy remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zwycięzców i Saskiej. [...]

Zobacz też