poniedziałek , 3 marca 2014 r. , Irmina
Zaproponuj newsa!

Sezon rowerowy czas zacząć

Zima okazała się bardzo łaskawa. Rowery Veturilo pojawiły się zgodnie z zapowiedzią 1 marca i zdecydowanie nie utknęły na zaśnieżonych postojach jak w zeszłym roku.Do dyspozycji rowerzystów są 173 stacje wypożyczania i 2650 srebrnych rowerów miejskich. W zeszłym roku rowery Veturilo wypożyczono 150 tysięcy razy, a rekordzista skorzystał z roweru 1400 razy.

Cieszy mnie ogromna popularność rowerów miejskich i mam nadzieję, że nowy sezon będzie potwierdzeniem tego, że Warszawa jest miastem przyjaznym rowerzystom - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta – W tym planowane są kolejne inwestycje w infrastrukturę rowerową; nowy szlak rowerowy powstanie min. na ulicach Prostej i Świętokrzyskiej.

Obecnie w Warszawie do dyspozycji rowerzystów pozostaje 370 km dróg i pasów rowerowych. W tym roku w planach Urzędu Miasta jest wytyczenie kolejnych 60 km.

Z rowerów będzie można korzystać do końca listopada.
Więcej informacji na stronach: www.ztm.waw.pl, www.veturilo.waw.pl

Tagi: rowery miejskie, veturilo,

Zobacz również

Nowa stacja Veturilo na Saskiej Kępie

Nowa stacja Veturilo na Saskiej Kępie

sobota, 31.05.2014

W ostatni czwartek zawarta została umowa, na podstawie której warszawska sieć wypożyczalni rowerowych powiększy się o 19 nowych stacji. Jedna z nich powstanie na Saskiej Kępie – na rogu ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej. Nowe stacje powinny zacząć działać do końca sierpnia. [...]

Nie będzie dodatkowej stacji Veturilo na Saskiej Kępie

Nie będzie dodatkowej stacji Veturilo na Saskiej Kępie

niedziela, 29.12.2013

Radny dzielnicy Praga Południe Ryszard Kalkoff zwrócił się do burmistrza dzielnicy Tomasza Kucharskiego z prośbą o uruchomienie nowej stacji rowerowej Veturilo na terenie Saskiej Kępy. Z powodów finansowych nie jest to jednak możliwe. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama