11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 28 lutego 2014 r. Wiktor

Zadbajmy wspólnie o Saską Kępę

„Saska Kępa jest z założenia zielona i jest z tego znana. Jednak nie ma to zwykle odzwierciedlenia na podwórkach między blokami” – tak zaczyna się mail od jednej z mieszkanek Kępy.Nie jest to na szczęście kolejna wiadomość w której mieszkańcy skarżą się na niszczejące piękno Saskiej Kępy. Autorka maila – Jolanta Nowak, właścicielka firmy Przytulne Wnętrze – proponuje rozwiązanie, które pomoże w poprawie wizerunku dzielnicy.

Pani Jolanta jest architekt krajobrazu. Proponuje pomoc w przygotowaniu projektów podwórzy zgłoszonych przez mieszkańców. Projekty miałyby uwzględniać możliwości finansowe spółdzielni czy wspólnot oraz być przygotowane tak, aby mieszkańcy sami mogli pielęgnować odnowioną przestrzeń.Przygotowanie profesjonalnego projektu aranżacji terenu jest zazwyczaj drogie i przekracza finansowe możliwości spółdzielni czy wspólnoty. Także wykonanie takiej rewitalizacji oraz późniejsze utrzymanie zieleni często jest ponad siły mieszkańców.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest współpraca z panią Jolantą Nowak. Jak sama mówi – zależy jej bardziej na wyglądzie Saskiej Kępy. Koszt przygotowanego przez nią projektu byłby symboliczny, a najlepszym wynagrodzeniem byłyby referencje zadowolonych mieszkańców.

Wszystkich chętnych, a w szczególności przedstawicieli saskokępskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, zachęcamy do kontaktu z panią Jolantą Nowak.Przykładowe projekty oraz kontakt do ich autorki znajdziecie Państwo na stronie Przytulne Wnętrze.

Tagi: Architekt, Rewitalizacja

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Dzielnica Wisła

Dzielnica Wisła

wtorek, 19.07.2016

Nadwiślańskie plaże i ścieżki rowerowe cieszą się ogromną popularnością wśród warszawiaków i turystów w okresie letnim. Władze miejskie stale dbają o to, by nad rzeką było jeszcze przyjemniej i atrakcyjniej. Na lata 2014-2020 zaplanowano szereg inwestycji określanych nazwą "Dzielnica Wisła". To drugi etap procesu rewitalizacji, który zakończył się m.in. budową Multimedialnego Parku Fontann i Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego. [...]

Zobacz też