wtorek , 10 grudnia 2013 r. , Irmina
Zaproponuj newsa!

82-letni „pałacyk” przy Zwycięzców z nową elewacją

Stowarzyszenie ŁADna Kępa walczy przede wszystkim o zachowanie modernistycznego dziedzictwa architektonicznego na Saskiej Kępie. Do Mazowieckiego Konserwatora Zabytków ciągle docierają wnioski o zakwalifikowanie konkretnych adresów do rejestru zabytków.


Niestety nie zawsze udaje się wygrać. Bywa i tak, że budynki, które niezmienione od kilkudziesięciu lat, będące symbolem stałości wobec upływającego czasu zyskują nowoczesną, szpecącą narośl. Tak też stało się w przypadku obiektu przy Zwycięzców 12. Mimo iż „pałacyk” z 1931 roku był wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków został oszpecony. Stołeczny Konserwator zezwolił na dobudowanie szklanej klatki schodowej oraz zadaszenia wejścia od bramy do budynku i zmiany w ogrodzeniu. Na zdjęciach widać też zmiany w elewacji budynku, które mocno zmieniły wygląd obiektu.

Zielona Saska Kępa i ŁADna Kępa zgłosiły sprawę do Wydziału Kontroli Stowarzyszenia Kontroli Zabytków, niestety dobudowane obiekty są legalne.

Tagi: ulica Zwycięzców, ŁADna Kępa,

Zobacz również

Mamy kolejny zabytek na Saskiej Kępie!

Mamy kolejny zabytek na Saskiej Kępie!

środa, 30.08.2017 129

Willa Rotsteinów znajdująca się przy ulicy Krynicznej 6 powiększyła listę saskokępskich budynków wpisanych do rejestru zabytków. O tę decyzję skutecznie zabiegały dwie organizację społeczne ŁADna Kępa oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – Oddział w Warszawie. [...]

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

wtorek, 25.04.2017 22

Nowopowstający apartamentowiec przy ulicy Zwycięzców 63 od samego początku budził wiele kontrowersji. Deweloper nie zrażając się żadnymi skargami ani wręcz zakazami dalszej budowy, kontynuował swoją pracę. Po kilkumiesięcznej walce o demontaż rury, która odprowadzała brudną wodę do Kanału Wystawowego, inwestor „łaskawie” ją rozmontował. Niestety sposób w jaki rozbiórka ta została przeprowadzona pozostawia wiele do życzenia, bowiem na miejskiej działce pozostał okropny bałagan. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa