poniedziałek , 22 sierpnia 2016 r. , Sylwia
Zaproponuj newsa!

Turystyczna trasa na orientację

Jeśli mieszkacie na Saskiej Kępie od dawna lub dopiero co się tutaj przeprowadziliście, polecamy Wam wzięcie udziału w Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Dzięki niej z pewnością dowiecie się czegoś nowego o swojej dzielnicy. Dla turystów zabawa jest ciekawym sposobem na poznawanie miasta z niecodziennej perspektywy.

W TRInO może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Należy pobrać i wydrukować mapę ze strony internetowej. Każdego zaznaczonego punktu dotyczy zagadka. Wskazówek do jej rozwiązania szukamy wokół siebie: na fasadach budynków, pomnikach, w nazwach ulic. Gra terenowa jest dostępna dla rowerzystów, rodzin z dziećmi lub grup zorganizowanych, takich jak wycieczki szkolne. Sami wybieracie moment pokonywania trasy i nie ponosicie żadnych kosztów związanych z udziałem.

Impreza nie tylko zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również pozwala poznać obiekty szczególnie atrakcyjne pod kątem poznawczym lub edukacyjnym. Na Saskiej Kępie zapraszamy na 2 trasy: „Dzielnicę artystów” oraz „Saską Kępę Osieckiej”. Dowiecie się m.in. jak dawniej nazywano dzielnicę lub który blok należy do najstarszych. Przygotowano 256 tras na terenie całej Polski, a także zagranicą, np. w Hiszpanii i na Słowacji. Chętni mogą uzyskać potwierdzenie udziału w imprezie lub ubiegać się o odznakę TRInO.

Partnerami inicjatywy są Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację PTTK i Klub Imprez na Orientację STOWARZYSZE.

Tagi: PTTK, dzielnica, orientacja, turystyka,

Zobacz również

Znamy już listę zgłoszonych pomysłów w ramach projektu budżetu partycypacyjnego

Znamy już listę zgłoszonych pomysłów w ramach projektu budżetu partycypacyjnego

piątek, 03.02.2017 11

23 stycznia 2017 roku minął termin zgłaszania pomysłów, które wezmą udział w głosowaniu o sfinansowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Miasta Stołecznego Warszawy. Na Saskiej Kępie zgłoszono aż 35 projektów! [...]

Przechadzka po najpiękniejszym parku W Polsce

Przechadzka po najpiękniejszym parku W Polsce

niedziela, 12.06.2016 1

Z okazji Święta Saskiej Kępy PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Wiosennych Spacerków po Warszawie”. Wycieczkę poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka po Warszawie. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa