Ulica Angorska to niespełna półkilometrowa uliczka, położona w dzielnicy Praga Południe na Saskiej Kępie, stanowiąca przedłużenie Dąbrówki. Zaczyna się od Saskiej, następnie przecina
Niekłańską, zbiega się z
Peszteńską i
Londyńską, kończąc bieg na
Międzynarodowej.
Ulica została wytyczona w latach 30. XX wieku i zabudowana w czasach PRL-u.
Nazwa pochodzi od stolicy Turcji, Ankary (przed zmianą nazwy w 1930 roku: Angora).
Infrastruktura Całkowita długość ulicy wynosi 460 metrów. Przez Angorską nie przebiegają trasy komunikacji miejskiej ani ścieżki rowerowe.
Zakres numerów: 2-27
Najważniejsze obiekty Nr 2 – Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Dla Dorosłych Nr 16 (wcześniej Liceum Chemiczne wg proj. Zbigniewa Włoszczowskiego).
Hala Sportowa Saska o pow. 1100 m2 z boiskami do piłki halowej, ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego oraz widownią na 200 miejsc.
Nr 13a: Budynek mieszkalny i atelier fotograficzne Tomasza Bałuka powstałe w 1998-9 wg proj. Zbigniewa Tomaszczyka i Krzysztofa Tubielewicza. Dom jest oddzielony od chodnika piramidą; wyróżniony nagrodą w konkursie zorganizowanym przez popularne czasopismo „Dom i Wnętrze” za „rozmach w najlepszym stylu”.
Nr 23: Willa zaprojektowana przez Kazimierza Białkowskiego w 1935 roku – styl funkcjonalistyczny. Właścicielkami były Helena Białkowska – żona architekta – i Wiwa Ella Jaroszewicz (wybitna lekarka, uczestniczka Powstania Warszawskiego)