11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 10 lipca 2015 r. Liza

„Woda” – malarstwo Marii Sawickiej-Biczyk w PROMIE Kultury Saska Kępa

13 lipca 2015 roku o godz. 19.00 w PROMIE Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem „Woda” autorstwa Marii Sawickiej-Biczyk, malarki, rzeźbiarki i nauczycielki malarstwa.


PROM Kultury Saska Kępa zaprasza na wystawę malarstwa Marii Sawickiej-Biczyk, wernisaż której odbędzie się 13 lipca o godz. 19.00. Maria Sawicka-Biczyk ukończyła Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 27 lat prowadzi pracownię rysunku i malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej 7. Na jej zajęciach zawsze jest tłok, ponieważ młodzież doskonale wie, że jej grupa ma najwyższy procent przyjętych w stosunku do zdających – mówi Magda Czerwosz, organizator wystaw. Maria Sawicka-Biczyk należy do Stowarzyszenia Ceramików KERAMOS, ponieważ zajmuje się również rzeźbą ceramiczną.

Wystawa „Woda” prezentuje obrazy zainspirowane naturą. Pierwsze zanotowane emocje są paliwem napędowym do pracy nad obrazem, który musi mieć przestrzeń, światło, nastrój oraz rytm – mówi Magda Czerwosz oraz dodaje, że należy zwrócić szczególną uwagę na połączenia kolorów w pracach Marii Sawickiej-Biczyk.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia PROMU Kultury Saska Kępa (10.00-21.00). Wstęp jest wolny.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też