11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 19 lipca 2015 r.

Muzyczne spotkania na Francuskiej - Zagrajmy pod Baobabem!

Muzyczne spotkania pod Baobabem w lipcu to dwie wyprawy w świat dźwięków Afryki Zachodniej. Na Francuskiej wystąpi duet Amadou Fola & Gaspard Conde oraz zespół Djolof-Man.


11 lipca, 17:00 – AMADOU FOLA & GASPARD CONDE

Warsztaty bębniarskie ze znakomitymi muzykami Amadou Fola i Gaspardem Conde, łączącymi w swoich występach tradycje senegalskie i gwinejskie.
Pochodzący z Senegalu Amadou Fola (Amadou Balde) to tancerz, kompozytor i multi-instrumentalista – wirtuoz gry na bębnach djembe i sabar, balafonie, gitarze. Gaspard Conde, pochodzący z Gwinei-Konakry, jest mistrzem w sztuce gry na djembe i dundun oraz wieloletnim instruktorem gry na bębnach.
Muzycy wykonują utwory w językach susu, malinke, peul, wolof.

25 lipca, 17:00 – DJOLOF-MAN

Senegalskie trio tworzą Pako Sarr (gitara, wokal), Mamadou Diouf (djembe, wokal) i Mohamed M'bow (djembe, wokal). Nazwę zespół zaczerpnął od słowa "Djolof" – historycznej dzielnicy Senegalu. Ich muzyka to połączenie etnicznych brzmień Zachodniej Afryki, soulu i reggae. Śpiewają w językach wolof, polskim i francuskim.Kolejne wydarzenia z cyklu Muzyczne spotkania na Francuskiej:
  • 8 sierpnia: GOO BA
  • 22 sierpnia: 22 sierpnia: SKADYKTATOR
  • 5 września: PAKO SARR PROJECT
  • 19 września: SAMA YOON & JAM SESSION

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Dodatkowych informacji i wywiadów udziela Aziz Seck (Fundacja Centrum Afro-Kultury Baobab):
→ tel: 606 98 00 98
→mail: aziz.seck@cafebaobab.pl


Projekt MUZYCZNE SPOTKANIA NA FRANCUSKIEJ 2015 realizowany jest przez Fundację Centrum Afro-Kultury Baobab dzięki współfinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też