11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 25 lipca 2014 r. ES

Zagrajmy pod Baobabem – letnie spotkanie muzyczne na Francuskiej

W sierpniu odbędą się trzy kolejne koncerty z cyklu Muzyczne spotkania na Francuskiej. W ogródku senegalskiej kawiarni Cafe Baobab na Saskiej Kępie zabrzmią ska, tradycyjna muzyka z Gambii oraz rytmy afro-brazylijskie.

2 sierpnia: SKADYKTATOR

Władca Ska Świata Jego Wysokość SKAdyktator zaprasza na ska pod Baobabem! SKAdyktator wierzy w trzy żelazne zasady:
1. Ska powstało przed reggae.
2. Ska się tańczy, a nie poguje.
3. Młody Bob Marley nie grał reggae – grał ska!

16 sierpnia: BUBA KUYATEH

Gambijski muzyk (kora) i śpiewak, pochodzący z rodziny griotów wykonujących tradycyjną muzykę zachodnioafrykańską na korze. Tradycyjny repertuar griotów w jego wykonaniu łączy się z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami.

30 sierpnia: GRUPO DE CAPOEIRA ANGOLA ZIMBA

Capoeira to afro-brazylijska forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest rytm, muzyka, śpiew, ruch, ekspresja artystyczna. Capoiera Angola podkreśla silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli.We wrześniu odbędą się dwa ostatnie koncerty z cyklu Muzyczne spotkania na Francuskiej:

6 września: SENEGAMBIA COLLECTIF

Kolektyw muzyków z Senegalu i Gambii, którzy poznali się właśnie w Café Baobab na Francuskiej: Pako Sarr (gitara, śpiew), Buba Kuyateh (kora, śpiew), Goo Ba (gitara, śpiew), Mamadou Diouf (djembe, śpiew), Mohamed M'bow (djembe, śpiew).

20 września: RITMODELIA

Ritmodelia czerpie muzyczne inspiracje z brazylijskiej samby ulicznej – jej rytmu, żywiołowości i siły wyrazu, a także etnicznych rytmów Afryki i Karaibów. Zespół gra na brazylijkich bębnach, surdo, werblach caixas, repinique, chocalho, dzwonkach agogo i innych instrumentach perkusyjnych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.Wstęp wolny.
Początek wszystkich wydarzeń o godzinie 17:00.

Wydarzenie na FacebookDodatkowych informacji i wywiadów udziela Aziz Seck (Fundacja Centrum Afro-Kultury Baobab):
→ tel: 606 98 00 98
→mail: aziz.seck@cafebaobab.plProjekt MUZYCZNE SPOTKANIA NA FRANCUSKIEJ 2014 realizowany jest przez Fundację Centrum Afro-Kultury Baobab dzięki wsparciu finansowemu ze środków m.st. Warszawy.

Tagi: Zagrajmy Pod Baobabem

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Café Baobab zamknięty!

Café Baobab zamknięty!

poniedziałek, 17.04.2017 115

Café Baobab to miejsce gdzie już przy wejściu można było poczuć ten niesamowity klimat dalekiej Afryki. Goście tego lokalu mogli spróbować tradycyjnych dań kuchni senegalskiej. Niestety znany i lubiany Café Baobab przeszedł do historii - został zamknięty. [...]

Muzyczne spotkania wracają pod Baobab!

Muzyczne spotkania wracają pod Baobab!

środa, 6.04.2016 240

Między 23 kwietnia a 24 września warszawscy afro-muzycy zapraszają na koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej 31 na Saskiej Kępie. [...]

Zobacz też