11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 29 lipca 2014 r. Dorota Kondratiuk

„MIASTO 44” Pokaz specjalny - Stadion Narodowy

30 lipca 2014 roku o godz. 21:00 w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego na Stadionie Narodowym odbędzie się uroczysta i zarazem największa w Europie premiera filmu pt. „Miasto 44”. Wejściówki, których pula wynosi zaledwie 10000, można zdobyć jedynie poprzez uczestniczenie w konkursach, które organizują różne media. Wśród zaproszonych gości, którzy obejrzą produkcję Jana Komasy będą oczywiście powstańcy oraz twórcy i aktorzy filmu.

Wszyscy zainteresowani, którym jednak nie uda się znaleźć w gronie szczęśliwców będą zmuszeni poczekać do 19 września 20014 roku, kiedy to nastąpi regularna dystrybucja kinowa.

„Miasto 44” to największa, niespotykana dotąd produkcja w polskiej kinematografii. Jest to projekt o imponującym rozmachu scenograficznym, wizualnym oraz kostiumowym, za którego efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który współpracował m.in. przy takich filmach jak.: „Incepcja”, „King Kong”, czy „Nędznicy”.

Podczas zdjęć do filmu, które trwały równo 63 dni , przewinęły się ponad 3000 statystów, a budową dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które zużyły 5000 ton gruzu w celu wykonania inscenizacji zburzonego miasta.

„Miasto 44” nie jest filmem historycznym, dokumentalnym czy politycznym. Jest to opowieść historii ludzi, która przekazuje emocje. Mówi o miłości, odwadze i poświęceniu, marzeniach i dojrzewaniu w obliczu zagrożenia – uczuciach, które towarzyszą powstańcom podczas 63 dni walki.

Główne role obsadzili nieznani dotąd aktorzy, którzy zostali wybrani drogą castingów przeprowadzanych na terenie całej Polski. Są to: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, jak również Maurycy Popiel, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Michał Meyer, Grzegorz Daukszkiewicz oraz Michał Żurawski.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się pod tym adresem.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też