poniedziałek, 16 grudnia 2013 r. Wiktor

Straż Miejska odholowuje samochody z Niekłańskiej

Jak donosi nasz czytelnik, mieszkaniec Saskiej Kępy, po remoncie nawierzchni na ul. Niekłańskiej pojawiło się także nowe oznakowanie poziome. Przy skrzyżowaniu z ul. Zwycięzców służby drogowe zastosowały podwójną linię ciągłą. Parkujący w tym miejscu kierowcy muszą liczyć się z niemiłą niespodzianką.


W tym miejscu nie ma co prawda znaku pionowego B-35 (zakaz postoju) ani B-36 (zakaz zatrzymywania się). Nie oznacza to jednak, że kierowcy mogą pozostawić w tym miejscu samochód. Niedopuszczalne jest zostawianie pojazdu, nawet częściowo na jezdni w taki sposób który utrudniałby ruch. Dotyczy to także sytuacji w której inny kierowca, próbując wyminąć zaparkowany pojazd musiałby najechać na podwójną linię ciągłą.

Straż Miejska ma więc podstawy do wyciągania konsekwencji od zostawiających tam samochody kierowców. Więcej pożytku przyniosłoby chyba jednak pouczanie kierowców a nie karanie mandatami i odholowywanie pojazdów.

Tagi: Straż Miejska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Impreza widmo postawiła na nogi dwie dzielnice

Impreza widmo postawiła na nogi dwie dzielnice

poniedziałek, 18.02.2019 31

Mieszkańców aż dwóch dzielnic – Pragi Południe i Pragi Północ zostali zbudzeni przez głośną muzykę w ubiegły weekend. Mimo interwencji Straży Miejskiej sprawcy hałasu nie udało się zatrzymać. [...]

Straż miejska ma w nosie trawniki

Straż miejska ma w nosie trawniki

środa, 27.04.2011

Po zaledwie sześciu miesiącach spora część niskich barierek jest albo pogięta, albo rozpadła się na skutek wadliwego wykonania. Dla każdego - poza urzędnikami i strażnikami - jest oczywiste, że żaden, nawet najlepszy słupek nie zastąpi patroli, które zdyscyplinują kierowców. [...]

Zobacz też