POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 17:00 (ulica Zwycięzców)
48 aktualna temperatura -7 °C
ciśnienie 1028 hPa pm2.5 29 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 51% pm10 40 μg/m3
piątek , 23 listopada 2012 r. Zaproponuj newsa!

W rytmie gospel

W następną sobotę niedzielę 2 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbędzie się koncert grupy gospel Soul Connection. Zespół zagra wyjątkowy koncert z okazji 10-lecia istnienia.

Podczas jubileuszowego koncertu nie zabraknie niespodzianek muzycznych, a gościnnie zaśpiewają i zagrają gospelowi przyjaciele Soul Connection. Koncert jest dla nas nie tylko okazją do podsumowania osiągnięć, ale także wspaniałym momentem, aby spotkać się z przyjaciółmi, dlatego na scenę zaprosimy osoby, które kiedyś z nami grały czy śpiewały. Chcemy, aby ten wieczór był magiczny. Przygotowujemy utwory, które są klasykami gospel na świecie, a których jeszcze w takim składzie nie wykonywaliśmy. - mówi Beata Stasiak, dyrygentka i założycielka Soul Connection.

Soul Connection działa nieprzerwanie od listopada 2002 roku. Stały skład chóru to kilkanaście osób oraz muzycy, będący nieodłącznym elementem każdego występu. W repertuarze grupy znajdują się utwory reprezentujące różne odmiany muzyki wywodzącej się z tradycji czarnych kościołów amerykańskich: od spirituals, poprzez traditional gospel aż do współczesnych - contemporary gospel. Kilka lat temu zespół nagrał płytę z utworami świątecznymi, w tym kolędami we własnych aranżacjach.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp na koncert jest wolny. Patronami koncertu są: Wiadomości Sąsiedzkie, portal Saska Kepa z Pasją, czasopismo Mieszkanie coraz Centrum Promocji Kultury Praga-Południe.

Więcej informacji o zespole znajdziecie na stronie www.soulconnection.pl

Tagi: Cpk, Koncert, Muzyka, Patronat,

Zobacz również
Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

I Festiwal Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności – w Warszawie zabrzmiały legendarne utwory!

I Festiwal Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności – w Warszawie zabrzmiały legendarne utwory!

czwartek, 25.01.2018 21

20 stycznia w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbył się I Festiwal Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram